• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

Oy namustur oyumuzu kime vereceğiz?

29 Nisan 2023
A


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

DEĞERLİ KARDEŞLERİM:

Çok değerli bir dostum telefonla beni aradı: “Hocam oy namustur. Oyumuzu kime vereceğiz?” Bazı tarikat veya cemaat mensupları görüyorum ki, bebek katilleriyle, ezan, vatan ve bayrak düşmanları ile bir olmuşlar. Ahireti vererek dünya makamlarına tenezzül ediyorlar. Bunlarla alakalı Allah rızası için bir yazı yazamaz mısın” dedi.  31. Mart 2023 Cuma namazını İstinye Neslişah Sultan Camii’nde kılarak evime döndüm. Arkadaşımın teklifi beni bir hayli düşündürdü. Ve etkiledi. Talebelik yıllarımı, talebelik arkadaşlarımı (birçokları hayatta), talebelik yıllarımızda merhum Süleyman Hilmi Tunahan (ks) hazretlerinin ilk talebelerinin bize anlattıklarını, İslam dinine ve Müslümanlara yapılan baskıların nasıl olduğu, bugün dinliyor gibi, tekrar beynimde tazeledim. O günleri hatırlamaya çalıştım. Karınca kararınca kendi hizmet yıllarımı hatırladım. Düşündüm, düşündüm yarın Huzuru Rabbil Alemin de hesap vermek ve vebaldan kurtulmak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. (Anadolu’nun birçok yerindeki arkadaşlarıma telefon ettim. Bilgiler aldım. Yanlış ifadede de bulunmamak için yazımın neşrini geciktirdim.)

Bu yazımla bütün tarikat ve cemaat liderlerine samimiyetle seslenmek istiyorum.

Özellikle yıllardan beri bağlısı bulunduğum. Ömrümü ve ömrümüzü vermeye çalıştığımız, kendi ekolumun sayın liderleri ne, idarecilerine seslenmek istiyorum:

Bu seslenişim kesinlikle bir kin ve nefret ifadesi değildir.

Allah rızası için, yazık etmeyin, daha vakit varken, bir an önce yanlıştan dönün diye bir yalvarış ve yakarış yazısıdır.

Henüz vakit varken İslam dinine, İslam şeriatına ve yolumuza uygun bir kararın verilmesi ve bir deklarasyonla kamuoyuna duyurulması için istirham mahiyetinde bir arzuhaldir.

(Ne olur ümmeti muhammedi batıla destek vermeleri şeklinde yönlendirmeyiniz.)

Öncelikle şunu bir kere daha ifade etmek isterim. Ben tarikat, cemaat, maneviyat düşmanı değilim. Her ne kadar bizim hizmet verdiğimiz yıllarda dünyada olmayan veya kısa pantolonlarla sokaklarda misket oynayanlar; veraset yolu ile bugün tarikat ve cemaatin başını, bir kısım iç, dış güçlerinde destekleri ile ele geçirip, bir nevi işgal edip, gasp edip, sadece dolar ve euro hesabı yaparak orada oturup, eline aldıkları tırpanla nice kendileri gibi düşünmeyenleri, yanlışlarına evet demeyenleri, sahtekarlıklarına katılmayan ilim ehlini,

 Müderrisi, nice hafızı Kur’an-ı “Siz yasaklısınız; Yurtlarımıza, camilerimize giremezsiniz” deseler de “Onların ne şeran ne dinen ne de hukuken ne de tasavvufen böyle bir hakları yoktur. Bir nevi entrikalar yolu ile işgalcidirler. Bir gün Kadiri Mutlak olan Cenabı Hak hesaplarını bozacaktır inşallah. Acizane birkaç senedir araştırıyorum: Dinde, tarikatla, bağını kestim, seni kovdum, yasakladım, camilere giremezsin diye bir açıklama ya da kaynağa dayalı bilgi yoktur. Vardır, diyenler varsa belgeli bilgileri bize göndersinler.  (Bu köşeden yayınlayalım, herkes hakikat ne ise onu öğrensin.)

Öyle ayeti kerimeleri, hadisi şerifleri kendi kafalarına göre tefsir etmekle olmaz. İlmi deliller gerek.

Bu hesap elbetteki mahşerde görülecek…

Binlerce talebe okutan bir arkadaş beni telefonla aradı ve aynen şöyle dedi: “Ali Hocam okuttuğum talebeler, beni yolda görünce yollarını değiştiriyor, selam vermiyorlar, selamımı almıyorlar. Bu nasıl Müslümanlık, nasıl din ve tasavvuf anlayışı?

Söz geldiğinde Hz. Ali (ra)’ın “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum” sözünü kürsülerden veya özel sohbetlerde gerile gerile anlatırsınız. Ancak sizin üzerine emeği olan hacınızın selamını almaz ve selam vermezsiniz?!... Böyle tarikat, böyle Müslümanlık olur mu?

Koca bir davayı makam için, ufak dünyalık, çıkarları için satanlar la davamız huzuru ilahide olacaktır.

Bizlerden önce başta Resulullah efendimiz (sas) ve bu yolun sahipleri sahte karların, istismarcıların yakasına yapışacaktır.

Rabbimden niyazımız: Emaneti teslim etmeden Türlü türlü entrikalar çevirerek makamını, ağabeylik sıfatını korumak için her türlü yalanı, iftirayı, bühtanı mübah sayanların, böylece nice ihsanın haksızlığa uğramasına sebep olanların, sonunda mutlaka düşecekleri perişan hallerini bizlere dünyada da göstermesidir.

Rabbim onların çirkin akıbetlerini kendileri sebebi ile mazlum olanlara göstersin inşallah….

Milletimiz bazı şeylere çok hassasiyet gösterir. Bunlar, din, vatan ve namustur.

Din uğruna, vatan uğruna, namus uğruna İslamiyet’ten önce ve sonra milletimiz oluk, oluk kanlar akıtmış, nice vatan evlatları şehadet şerbetleri içmişlerdir.

Biliyorum birileri bana çok ağır hücumlar edecektir. Varsın etsinler. Benim arzum, isteğim, Cenabı Hakk’ın Kur’an’ında buyurduğu gibi “Allah’ın ipine birlikte sarılalım ve tefrikaya düşmeyelim” içindir. Biz: “İtaat itaat “diyerek putçular gibi fanileri ilahlaştırmayız…. Onların emirlerini Cenab-ı Hakk’ın ve peygamber efendimizin (sas) emirleri üzerine tercih edemeyiz.

İslamiyet insanları ilahlaştırmak, günah işlemez kabul etmek diye kesinlikle yoktur.

İsmet sahibi (yani günah işlemeyenler sadece Allah’ın (CC) peygamberleridir.)

Bizlere düşen:

Bazı hatalar olsa da “Kol kırılır yen içinde “diyerek alnı secde ye gelenler beraber birlik olmaktır. Ayakkabıları ile seccadeleri çiğneyerek poz verenlerden, oruçlu olmadıkları halde iftar sofralarına milleti kandırmak ve oy hesabı yaparak oturanlarla beraber olmak değildir.

Doğru birdir. Asla iki olmaz. Biz bildiklerimizi Rızai ilahi için yazalım.

Değerli Kardeşlerim: Cenabı Hakk’ın Kur’an-ı Kerim’inde bizlere verdiği mesaj çok çok önemlidir. Emanetleri mutlaka ama mutlaka ehline teslim edelim: Zira;

Allah, emanetleri emin, ehliyetli ve liyakatli kişilere vermenizi size emrediyor” (Nisa/ 58)

Dinim İslam’dır diyen her Müslümanı Mevla’mızın bu emri bağlar. Aksine hareket etmemiz büyük veballeri mucip olur. 

Değerli Kardeşlerim!

Hiçbir zaman basit öfkeler sebebi ile birilerine kızarak veya şeyhimizin, abimizin, telkinlerine inanarak sakın ola ehliyet, emanet ve doğruluktan hiçbir zaman ayrılmayalım

Öncelikle Önce Alemlerin Rabbine, Hazreti peygamber efendimize (SAS), Resulullah efendimizin gerçek varislerine, Allah dostlarına, şerefli ecdadımıza ihanet etmeyelim.

Zira Cenab-ı Hakk:

Ey İman edenler! (Din, vatan, nefis, nesil, mal gibi) emanetlerinize bilerek ihanet etmek suretiyle Allah ve Resulüne ihanet etmeyiniz!” (Enfal/27) 

Değerli kardeşlerim;

Hepinizin malumu olduğu gibi:

Hayatı bazen tabutluklar, çoğu kere takip altında geçen, asla korkmadan, yılmadan, usanmadan, kimi zaman tren vagonlarında, kimi zaman bahçelerde kimi zaman dağlarda, mandıralarda; ceburrut idareden kaçarak ders okutan, İslam şeriatını ve Hz. Peygamber Efendimizin (SAS) sünnetlerini, İslami ilimleri öğreten; Üstazımız: merhum Süleyman Hilmi Tunahan Efendi hazretlerinin (KS) hayatta olan Ak saçlı talebeleri, (Yaşayanları)

Yurt içindeki, yurt dışındaki bağlıları, içerde olanlar veya birilerinin emirlerine uymadıkları için, alkış yapmadıkları için Müslümanların yaptıkları, yurtları, Allah’ın (CC) evleri, camileri babalarının öz malı zannederek, oralara girmeleri engellenen, önlerinden tedris rahleleri alınan “yasaklı”(!) Sayılan vefakâr, cefakâr, gerçek hizmet ehli, gerçek varisi resul, gerçek mürid pek muhterem hoca efendi arkadaşlarım, dostlarım!..

Bir yanda Hz. Allah’ın (CC) emirleri, öbür yanda “büyüğümüzün” (!) Tebliğleri var. Sizler, bizler hangisine uyacaksınız? Hangisine uyacağız?...

Büyüğümüzün emirlerini, Allah (cc), İslam dini ve peygamber efendimizin (SAS) emirleri üzerine yoksa tercih mi edeceğiz?..

Böyle bir şeyi düşünmek bile istemem. Allah korusun sonu çok kötü, felaket olur.

Lütfen Allah(cc) Rızası için bir düşünün:

Cebinizde “Evradı şerif, mavi takke, çektiğiniz zikir tespihi olarak büyüğünüzden aldığınız emir üzere koşa, koşa on binlerce vatan evladımızın katili olanlarla, teröristlerle iş birliği yapanlara mı gidip oy atacaksınız?... (Efela takilün”, Efela tetefekkerün”? Böyle bir vebalin altından kalkabilir misiniz? Kalkabilir miyiz?...

Ondan sonra da Karacaahmet’e hazretimizin huzuruna hangi yüzle ziyaret etmeye geleceksiniz?

 Biraderim dediği; Cennet Mekân Sultan Abdülhamid’i devirenler için, Üstazımız Süleyman Hilmi Tunahan (ks) hazretlerin: “Evlatlarım! Talebelerim’den; Sultan Abdülhamid abimi tahtan indiren masonlarla iş birliği yaparsa ahirette iki elim o talebenin yakasında olacaktır.” Sözlerini hiç mi işitmediniz? (Intenet)

Bugün ise anasının, babasının kabrini dahi hazretimizin ayakları dibine getiren, çekinmeden mezar taşlarına Osmanlıca harflerle isimlerini yazdıran, Müslüman bir lider olan Sayın Tayyip  Erdoğan beyi  devirenlerle birlik olduk, “İmanımı tazelemek için Ankara’ya gittim” diyen, Türkiye’nin bölünmesine, okullardan din derslerinin kaldırılmasına, başörtüsünün yasaklanmasına, Kur’an kurslarının kapatılacağını söyleyen,  LGBT’lilere hürriyet vereceğiz, suçluları serbest bırakacaklarını ilan eden, programlarına  koyan, ezeli din düşmanı, dönmelere oyumu attım da geldim, üstazım mı diyeceksiniz?

Nerelerden emir aldıklarını görmüyor musunuz?

Gizli pazarlıklar ne üzerine yapıldığını hala anlamadınız mı?

Emin olun ki, kabirde herkes tek başına sorguya çekilecek. Ne desteklediğiniz din düşmanları ne de sizi oraya sevk eden büyükleriniz(!) yanınızda olmayacaktır.

Bütün dünya ayağa kalkmış, Tayyip beyi devirmek istiyor niçin? Anlamaz mısınız?...

Biraz olsun insaf edemez misiniz?

Dün yurtların kapılarında nöbetçiler diktiklerimizi unuttuk mu?

Zaman, zaman kitaplarımızın çuvallara doldurulup karakollara polis, bekçi ve jandarma tarafından götürüldüklerini hiç mi dinlemediniz?

Yıllarca bu ülkede aslı diliyle Ezanı Muhammedi’nin okunmasının yasak olduğunu da mı duyamadınız?

Bu ülkede “Allahu Ekber” demeyi kimler yasakladı?

Şimdi siz onlarla nasıl birlik içinde olursunuz?

Böyle tarikat, böyle cemaat, böyle “ululemir(!)” olur mu?...

Hz. Peygamber efendimizin (SAS) (La taate Lilmahluk inde ısyanıl halık.)  “Halıka ısyan eden mahluk’a itaat edilmez” Hadisi şerifini hepiniz bilirsiniz.

Hz. Üstazımızın hayatını, yaptıklarını, dost ve düşmanlarını lütfen bir kere daha gözden geçiriniz.

Lütfen Üstazımızın mektuplar risalesi, Ödemişli’nin notlarını bir daha okuyunuz.

Kurslarda; merhum Çırpanlı’dan, Ahbap hocadan, Hasan Arıkan’dan, Memed Arıkan’dan, Hüseyin Kaplan’dan, Mehmed Emre’den, Ali Erol’dan, Demirci hocadan, Ahmet, Harun Reşit Tüyloğlu’ndan, Aygından, Necati Tosun’dan ve daha birçok (kimileri hayatta, kimileri toprak altında olan) hoca efendilerden ders okurken hazretimizle alakalı yazdığınız notları tekrar bir daha gözden geçiriniz.

Kütahya hapishanesinden çıktığı zaman Hz. Üstazımızın oy verme ile alakalı söyledikleri sözleri bilenlerden sorunuz.

Antalya ve Alanya’da yaşayan kardeşlerimiz çok iyi bilirler.  (İsim vermiyorum bana anlatan isimler hâlâ hayatta) Çıkılan bir yağmur duasında yağmur yağmayınca, oradaki mesul rahmetli büyüğümüze Hz. Üstazımız (ks) şöyle, şöyle yapın, şu insanlara dikkat edin. Onlar aranızda olmasın. Ondan sonra bir daha yağmur duasına çıkın. Allah’ın izni ile yağmur yağacaktır dediğinin özü nedir?..

Allah rızası için sorunuz, araştırınız, ondan sonra elinizi vicdanınıza koyarak sadece dünyayı değil, musallayı, tabutu, kabri ve ahiret hayatını düşünerek oyunuzu kullanınız. Kullanalım. Bugün bizim oylarımız geçmişte ecdadımızın kullandıkları, ok, kılıç, mızrak, topuz ve tüfek durumundadır. Sakın ha! Bu silahımızı yanlış istikamette kullanmayalım.

Bizler: Diğer vakıflar, cemaatler ve tarikatlar gibi sizden şeriat ölçülerine uygun net bir açıklama bekliyoruz.

Seçime bir gün kala: kulaktan kulağa fısıltılarla; “Büyüğümüzün emri(!) biz bu sene (…) partisini destekleyeceğiz gibi, yine Müslümanları yanlış yollara, bilinmeyen adreslere mi yönlendireceksiniz?

“Büyüğümüzün emri “değil Allah’ın (CC) emrine kulak verin, verelim.

 Kesinlikle kafirlerle dost olmayalım. Onları desteklemeyelim.

DEĞERLİ KARDEŞLERİM:

Önemli olan Allah’ın (CC), Resulullah efendimizin (SAS) ve Allah dostları, manevi büyüklerin listelerinde yer almaktır.

Hakkımızda “Yasaklı” kararı çıkacak olsa bile “Zillet ittifakına “oy vermeyelim. Hesabımızda vebalimiz de çok ağır olur.

 Allah korusun: Kendi oylarımızla şehit kanları ile sulanmış güzel vatanımızın bölünmesi ne yardımcı olmuş oluruz.

Cenabı Hak hepimize basiretler nasıp eylesin.

İnşallah hepimiz doğru ve isabetli kararlar alırız.

Değerli kardeşlerim:

Korkmadan, Rabbimizin Rızası için, bu yazımı sayfalarınızda paylaşınız. Yayalım, duyuralım. En azında karınca misali ağzımıza aldığımız su ile yanan İbrahim (AS) ateşine su götürmeye çalışalım. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Akitçi

 Herkes kendi işini yapsın...

Kamil

Samirilerin oyununa gelmeyenlere selam olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23