• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

Onlar benim özel işlerimi yapamazlar...

24 Şubat 2024
A


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

DEĞERLİ KARDEŞLERİM:

31 Mart’ta inşallah ülkemiz mahalli seçimlere gidiyor. Bir hayli parti mahalli seçimlere katılacaktır. Temenni ederiz ki, bu seçim medeni ölçüler içinde, partiler ve adaylar arasında centilmence geçsin. Hepimiz biliyoruz ki, dışardaki düşmanlarımız, içerideki hainler Türkiye’nin huzurunu kaçırmak istiyorlar… Kardeşi kardeşe düşürmek için değişik fitne ateşleri yakıyorlar. Feraset sahibi ülkemizin insanları kendi terazileri ile ölçsünler, tartsınlar, kendilerine, ülkeye en iyi hangi parti hizmet edecektir diye düşündükleri partilere oylarını vereceklerdir.

Ülkemizde okuma oranı bir hayli yüksek. Üstelik internet ile. Kadını, erkeği, yaşlısı, genci bütün dünyayı dolaşıyor, olup bitenleri görüyorlar her olup bitenden, kimlerin nasıl davrandıklarından, hangi siyasetçilerin kimlerle iş birliği yaptıklarından haberdar oluyorlar. Şu anda iktidar partisinin elinde belediyeler var. Küçük, büyük muhalefet partilerinin ellerinde de belediyeler var. Elbette ki onların çalışmaları göz önünde tutularak, notları, karneleri ve karnelere göre de oylar verilecektir. Burada siz değerli kardeşlerimle bizzat yaşadığım küçük bir hatıramı paylaşmak isterim:

Almanya’da iken bir işim için postaneye gitmiştim. Sıra beklerken arkamda da epeyce sırada bekleyenler kuyruğu oluştu. Bir ara geriye döndüm baktım ki; arkamda elinde birkaç mektup olan şehrin belediye başkanı GRABBE de sırada bekliyor... Kendisini Külliye inşaatı süresince tanıdık. Bizlere gerçekten çok çok yardımcı oldu. Cenab-ı Hakk hidayet versin. Birkaç inşaatımızı ziyarete geldi. Yaptığımız bütün kermeslere eşi ve çocukları ile katılıyordu. Tanışıyorduk. Benim öyle iyi bir Almancam yoktu. Ama çat pat anlaşabiliyorduk. Ben başkana: "Neden sen mektup atmak için kendin postaneye geldin, senin sekreterlerin yok mu diye sordum. Bana ders niteliğinde bir cevap verdi: "Onlara kendi işlerimi yaptıramam. Onlar devletin memurlarıdır. Hizmetlerini devlete yaparlar."

Bizde en küçük bir beldenin belediye başkanını düşünün: En önce milletin parası ile altına lüks bir araba alır. Maaşını dilediği kadar yükseltir. Etrafında korumalar nerede ise bir ordu. Herkes karşısında el pençe durur. Bir yere gideceği zaman eskortlar, yanar, çakar lambalar. Bazı hallerde yollar bile kapatılır. (Elbette ki istisnaları tenzih ederiz.). Özel misafirleri devletin parası ile karşılamalar... Yemeler, içmeler… Devletin arabaları ile aile ve yakınlarını taşımalar... Özel işlerde kullanmalar… Saymakla bitmeyecek kadar milletin hazinesinden istifadeler ederler... Bir sayın belediye başkanları öyle bir hale gelirler ki, bazen en samimi arkadaşlarını bile tanımazlar. Ziyaretlerine gelenleri, hiçbir meşguliyetleri yokken bile saatlerce kapısında bekletirler.

Kur’an-ı Kerim’de Cenabı Hakk: "Ey basiret sahipleri ibret alınız" buyuruyor. Önümüzde 31 Martta seçilecek bütün başkanlara Almanya’nın Neckarsulm Belediye Başkanı GRABBE'nin davranışından ibret almalarını bir Türk vatandaşı olarak hatırlatmak ve tavsiye etmek isterim. Burada kısa da olsa seçim sebebi ile adayların tespitleri hususunda partilerde yaşanan rezaletleri de milletçe seyrettik. % 70- % 80 anketlerde başarılı çıkan adaylar onun bunun adamıdır diye tasfiye edildi. Birçok il ve ilçelere bazı siyasi parti yöneticileri tarafından ithal adaylar getirildi. Müthiş bir kaos bir kargaşa devam ediyor… Bakalım siyasi partilerin bu hiç de hoş olmayan görüntüleri, başarılı insanların benim adamım değildir diye harcanmaları milletimiz tarafından nasıl değerlendirilecektir?!...

Ülkemizin neresinde olursa olsun. Hangi partiden seçilirlerse seçilsinler: "Sayın belediye başkanlarımız dolayısı ile bütün devlet memurlarımız işçilerimiz işverenlerimiz, ülke çapındaki tüm bürokratlarımız şunu çok iyi düşünmelidirler: Bu dünya fanidir. Dünya hayatı mutlaka bir gün son bulacak, mal, mülk, bütün servetlerimiz burada kalacak, bizden sonra varislerimiz taksim edeceklerdir. Belki de zaman zaman varislerimiz taksim ederken kavgalar edecek veya mahkeme kapılarına düşeceklerdir.

Kesinlikle ama kesinlikle devletimizin hazinesine (Beytülmale), fakir, fukaranın, garip, gurebanın, dul ve yetimlerin haklarına el uzatmayalım. Herkese karşı adil davranalım. Yeni seçilecek başkanlar kesinlikle belediyede çalışan insanların benim partimden değil, benim görüşümden değil diye ekmekleri ile oynamasınlar… Unutmasınlar ki, o insanlar da akşam evlerine ekmek götürme okuyan çocuklarına kalem, defter alma sorumlulukları vardır. Adam kayırmayalım.

İslam dininin haram saydığı, Peygamber Efendimizin (SAS) "Rüşvet alan da veren de cehennemdedir" buyurarak ümmetini uyarıp, ikaz eylediği rüşvetin her türlüsüne bütün kapıların kapatılması mutlaka sağlanmalıdır. Şimdiden seçilecek belediye başkanlarına milletimize, memleketimize başarılı hizmetler sunmalarını temenni eder, cümleniz Mevla’ya emanet olunuz derim.

TEBRİK

Yurt içindeki, yurt dışındaki akraba, dost ve arkadaşlarımın mübarek Berat Kandillerini gönülden tebrik eder; ülkemiz, âlemi İslam, bütün dünya, özellikle Filistin’deki mazlum Müslümanların huzur ve sükûnuna ve akan kanların durmasına vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Namideger Recep

Bizdekiler de devlet memuru ama..

Şeref

Hocam bize gavurları örnek vermeyiniz.Onlar "örnek" insan olsalardı cenab-ı hak onları cennetine koyardı.Halbuki biz biliyoruzki cennetle müjdelenen sadece müslümanlardır.Ayrıca ayetlede sabittirki "onlardan kendinize dost edinmeyiniz". der kutsal kitabımız. İyi niyetlede olsa bu tip örnekler bizim islami anlayışımıza aykırıdır hocam .Allaha emanet olunuz..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23