• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

Neden İslam’a düşman olurlar?..

28 Ocak 2023
A


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

Nice okumuş insanlar İslam’ı daha iyi anlayacakları yerde, İslam dinine düşman oluyorlar.

Onlara göre; “Bizler çok, çok ileri seviyelerde olacaktıkda, İslam dinibizleri geri bıraktı.”Allah aşkına siz füze yapacaktınız da İslam mı engel oldu.?Sizlersilah sanayii kuracaktınız da din mi engel oldu?. Dini yasakladınız, dili kuşa çevirdiniz, ahlak ve edebi yerlere düşürdünüz peki o haldeneden ilerleyemediniz?

Sizler ilerlemeyi içki içmekte, fuhuşta, kadınları, kızları soymakta, kumarda,rezaletlerde mi aradınız yoksa? Ecdadımızın mezar taşlarından rahatsız olan sizler değilmisiniz?Yeri gelince milleti gaza getirmek için Nene Hatun dediniz,Şerife Bacı,Kara Fatma vs. dediniz. Ancak onların başlarındaki başörtüyü yasakladınız.Nice kız evlatlarımızın istikballeri ile oynadınız,gözyaşları akıttınız. Geleceklerini söndürdünüz. Birçok mazlum kızımızın ahlarınıaldınız… Hayatlarını söndürdünüz. İstikballerini (Maddi bakımdan) mahvettiniz…

İşinize geldiği zamanda reklam için kadınlara çarşaf giydirerek üç-beş oy alabilmek için onlarla pozverdiniz….

Avrupa’ya hayaran oldunuz, ancak onların yaptıklarını yapmadınız. Yıllar yılı teknikte, teknolojide sınıfta kaldınız. Daha düne kadar toplu iğneyi ile Avrupa’dan ithal ediyorduk…Unuttunuz mu?... Kaput bezinin adı bile “Amerikan bezi idi.”Milleti yıllarca: “Uyu uyu, yat uyu” diyerekuyuttunuz. Sanayi dalında bir şeyler yapmadığınız gibi sanayiye el tanları, uçak ve silah fabrikası yapanları yok ettiniz, iş yerlerini bombalatarakyerle bir ettiniz. Ülkemizdetarımı da öldürdünüz. Elin kafiri pancar ekme dedi ektirmediniz…Patates ekme dedi ektirmediniz… Gerçek şeker yerine millete mısır şuruplarını şeker diye yedirdiniz içirdiniz…Gazetelere reklamlar vererek gençleri bira içmeye, içki içmeye teşvik ettiniz…Okullardan din derslerini kaldırdınız. Gidin Avrupa’da okullara bakın. Sabah papaz efendi gelir onun duasından sonra günlük dersler başlar.Yeni eğitim yılları, papazların duaları ile açılır. Birçok okulda papazlar ders verir.Okulların,hastanelerin birçokları zaten kiliselerindir.

Halen şu an;Avrupa’danikâhları papazlar kıyar. Belediyede ayrıca işlemleri yapılır. (Yirmi beş seneden fazlaAvrupadakaldığım için çok iyi biliyorum.)

“Sizler değilmisinizbizim tarihi hazine evraklarımızı çok düşük bir fiyatlahurda diye Bulgaristan’a satanlar? Tarihimizden korkuyorsunuz. Dinimize düşmansınız. Bizlere Türk olmayan bir dönmenin yazdığı tarih okutan sizler değilmisiniz? Türk Dil Kurumu’nun başına yıllarca Türk olmayan bir zatı Türk diline faydalı(!) olacak diyerek tutanlar sizler değilmisiniz?Gözleriniz var ancak bir türlü hakkı göremiyorsunuz. Dilleriniz var bir türlü hakikatleri savunamıyorsunuz.İslamdinine düşman olmaktan geri kalmıyorsunuz. Her zaman tenkit babında imamları, hacıları, hocaları, yerden yere vurarak türlü iftiralar attınız, atıyorsunuz. Peki, bir tane papaz efendinin yaptırdığı ayinin ve kendi dinlerine mahsus ritüeller aleyhine yazabildinizmi? Konuşabiliyormusunuz?

(Herkes inandığı dinin icaplarınıbize göre hür ve rahat bir şekilde yapabilmelidir. Dinimizin emri de bu yöndedir.Sokaklarda kendi kisveleri ile dolaşan papaz efendileregösterdiğiniz müsamahayıMüslüman din adamlarına gösterebiliyormusunuz?..

Müslüman Türk kızlarınıbaşları kapalı olduğu için saçlarından sürüklediğinizi unuttunuzmu? Peki(olsun demiyoruz) Ancak tek bir rahibe hakkında bir söz etmişmisiniz?...

Peki, İslam bizlerden neler istiyor,sizler neler yapıyorsunuz? Neden bu kadar İslam’aTürk’ün gelenek, görenek ve töresine düşman oluyorsunuz? Geliniz kısa bir karşılaştırma yapalım:

Birlikte okuyalım:

“İslam helal kazancın dışındaki kazancı yasaklar. O ise azılı bir haram yiyicidir. İslam rüşveti yasaklar. O ise deveyi hamudu ile yutabilecek çapta bir rüşvet haramisidir. İslamfuhuş vezinayı,şiddetle kötüler. O ise iffetsiz bir seks manyağı, adi bir ırz düşmanıdır.İslâm alkollü içkiyi ve içilmesini meneder. O ise ayyaş, sarhoş pis bir herif-inaşeriftir. İslam, kadınlarınsoyunup, dökünüp orta malı olmasına, fitne ve fesat çıkmasına karşıdır. O ise, beyinsiz karıları sokakta, baloda, kandıran, kafesleyen; danslarda mıncıklayan; uygar plajların ailekabinlerindeki rezaletleri hoşgören ahlaksızın biridir. İslam putlara savaş açmıştır. O ise, putların gölgesinde millet ve memleketi soyan; putları alet ederek, putperestlik propagandası yaparak şahsi veya siyasi nüfuz veya menfaat elde eden geri kafalı, kara vicdanlı bir putperesttir. İslâm her türlü hurafe ve sapıklığa savaş açmıştır. O musibet ise ortaçağın kabalisttik hurafeleriyle beyni örümceklenmiş bir farmasondur. Karanlık localarda acayip kıyafet ve dekorlar içinde gülünç ayinlere iştirak eder, İslam kumarı yasaklamıştır. O ise, kumarı medeniyet şartı zanneden tehlikeli bir ahmaktır. İslâm her yıl bir ay orucu emreden, nefisleri dizginleyip, disipline sokan bir dindir. O ise aklı fikri işkembesinde olan bir hayvandan da beterdir. İslam tevazuu, alçak gönüllülüğü tavsiye eder. O gurur ve kibir budalası beyinsizin biridir. İslâm kâinatın yaratıcı olan Cenab-ı Hakk'ı zikretmeyi, O'nu asla unutmamayı emir kılıyor. O ise, Yaratanı unutan, gaflet içinde yüzen nasipsiz kâfirin biridir. İslam ortahalli, basit, mütevazı bir şekilde yaşamayı uygun görüyor.O ise lüks ve ihtişam budalası musibet bir müsriftir. Daha sayılacak çok şeyler var. Ama bu kadar yetmez mi?... Onun İslâm'a düşmanlığının asıl sebepleri işte bu zikrettiklerimizdir. Namert herif bunlar açıkça söyleyemez de... Uygarlık, özgür düşünce... Diye bir şeyler zırvalar durur. İslâm'a düşmanlık gerçeğe düşmanlık demektir. İnsanlık şeref ve haysiyetine düşmanlık demektir. Ona ve onlara diyoruz ki; kin ve gayzınızla geberiniz.Rabbim bunların şerlerinden Müslümanlarımuhafaza eylesin. Kimlerin arkasından gideceğimizianlama feraseti hepimize nasip eylesin.Amin… Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.” (Büyük gazete sayı. 1 sayfa22)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali hocam eline kalemine fikri gucunuze saglik Ahmet Aydemir Kutahya selam ve hurmetlerimle

hocam eline kalemine saglik selamlar Ahmet Aydemir Kutahya Suleyman ozdoganin arkadasi selam ve hurmetlerimle

sedat Gümüş

Ali bey ... Köşe yazınız tam isabet ve cok dogru..Bu konulara degindiginiz çok tesekür ederim..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23