• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
27 Haziran 2020

Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar…

Yıllar önce milli şairimiz Mehmet Akif Avrupa’nın medeniyetini böyle anlatmıştı: “'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?”. Çok güzel, çok doğru ve çok yerinde bir tespitti. Yıllar sonra bu sözün ne kadar doğru söylenmiş olduğu ayne’l-yakin olarak görerek yaşıyoruz.

İslam dini gelmeden önce dünyanın hali malum; hak, hukuk, adalet, edep, haya ve ahlak adında hiçbir şey kalmamış, zayıflar haklarını alabilmek için müracaat edecek bir kapı bulamıyor, bütün kapılar yüzlerine kapatılıyordu. Güçlü olanlar, güçsüzleri eziyordu. Namus mefhumu tamamen tefessüh etmiş, aile birliği ve kutsallığından eser bile kalamamıştı. Bir kadınının birçok erkekle cinsi temasta bulunması normal karşılaşıyor, şayet bir çocuk doğacak olursa onu kadın istediği erkeğe “Bu çocuğun babası sensin” diyerek verebiliyor, erkek de bunu kabul etmek mecburiyetinde kalıyordu. Bu da yetmiyor; doğan kız çocuklar diri diri toprağa gömülüyorlardı. Akif bu hususu da şöyle ifade ediyor:

“Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta;

Dişsiz mi bir insan, onu kardeşleri yerdi!”

Asrımızda medeni(!) dediğimiz Avrupa genelinde durum nedir, nasıldır? Gerçekten Avrupalılar medeni mi? Hak, hukuk, adalete riayet eden insanlar mıdırlar? Avrupalılar, tarihe baktığımız zaman karşımıza haçlı orduları ile gittikleri yerlere kan, gözyaşı, sömürü ve vahşetle çıkmadılar mı? Başta ABD ve Avrupa olarak günümüze kadar kan, gözyaşı, zulüm ve işkenceler yaparak, gittikleri yerleri sömürmediler mi? Köle pazarları kurarak insanları bir eşya gibi alıp satmadılar mı? Daha dün Avrupalılar Yahudileri canlı canlı fırınlarda yakmadılar mı? Bir Avrupa ülkesinde bizzat insanların yakıldıkları fırınları, bayıltıldıkları gaz odalarını hayret ederek, tüylerim ürpererek gezdim, gördüm.

Biraz maziye göz atalım. Yukarı Karabağlılar, Kosovalılar, kısmen Azerbaycanlılar neden yurtlarından edildi, neden yaşlı, çocuk demeden öldürüldüler? Cezayir’de neden soykırım yapıldı. Yapanlar kimlerdi? Medeni(!) dediğimiz Avrupalılar değil mi? Libya neden yakılıp, yıkılıyor? Kırım’daki soydaşlarımız neden bir gecede yurtlarından sürüldüler? Ahıskalılar neden yurtlarından çıkarıldı? Günümüzdeki Türkistan’da neden Müslüman Türkler inim inim iniliyor? Hemen her ailenin başına Çinliler kontrol için neden Çinli bir asker veya bekçi diktiler? Filistin’de yıllardan beri sürdürülen zulüm, işkence; sene sene Filistinlilerin ellerindeki toprakları zorla alma, evlerini başlarına yıkma gerçekten sizce bir medeniyet midir, yoksa zulmün katmerlisi midir? Günümüzde Pakistan, Afganistan, Irak, Suriye ve Keşmir’de niçin medeni(!) kabul ettiğimiz Avrupa kan döküyor veya kan dökenlere yardımcı oluyor, engellemiyorlar? Neden medeni(!) dediğimiz tüm Avrupalılar; Türkiye’yi karıştırmak, geriletmek, kaynaklarını sömürmek için milyarlarca dolar harcıyor? Fitne ve fesatlar çıkartıp, kardeşi kardeşe düşman ediyor? Bizdeki bazı karanlıkta kalmış cahiller, kuş beyinliler her fırsatta Avrupa’yı bize medeni göstermeye çalışıyorlar. Korona sebebi ile Avrupa’nın ülkemizdeki bazı tasmalıları “Avrupa’da devlet her kişiye bin Euro yardım ediyor” yalanı uydurdular. Şu an Avrupa’da ikamet eden birçok arkadaşımla konuştum, kesinlikle böyle bir şey yok.

İslam devletlerine avam tabiri ile çöken batılılar o beldelerde olan tarihi eserleri yağmaladılar. Mabetleri bombaladılar, minareleri yıktılar. Nice evliyaullahın kabirlerini yerle bir ettiler. Cenab-ı Hakk’ın “Celal” sıfatı tecelli etti. Şimdi Allah (CC), intikamı gözle gözükmeyen bir küçük virüsle alıyor! Neredesiniz süper devletler, hani güçleriniz ne oldu? Suriyeli çocukların feryatları, ağlamaları Cenab-ı Hakk’a ulaştı. Nice yaşlı kadıların ve erkeklerin feryat figanları tabir caiz ise Arş-ı Alâ’yı titretti. Türkiye kendi yaşlılarına ev ev hizmet götürürken, kapıda maske, kolonya dağıtırken; Avrupa, yaşlılarını büyük çapta huzurevlerinde ölüme terk ediyor. Avrupa ülkelerinin birbirlerine yardım etmeleri şöyle dursun, birbirlerinin maskelerini korsan usulü ile alıp kaçırıyorlar. Yahut satıcı firmalara daha çok paralar vererek kendilerine alıyorlar. Birbirlerine destek yok. Yardımlaşma yok. Paylaşma ise hiç yok. Televizyonda hayretle izledim. Yaşlı bir kadın birisine “Şunları bana marketten alır mısın?” diyor. Karşısındaki kişi, bana şu kadar para verirsen ihtiyaçlarını temin ederim diyor. Bizim kaymakamımız yalnız olan bir kadına devlet adına muhabbet kuşu gönderiyor. Bizim askerimiz, polisimiz yaşlı dedenin sobasını temizliyor, bahçesini kazıyor.

Varsın bazı tasmalılar batı iyi, batı güzel, batı medeni(!) diye televizyon ekranlarından ulumaya devam etsinler. Türk milleti, Türk devleti, Türk hükûmeti, doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi, hangi ırka mensup olurlarsa olsunlar, yeniden bir İstiklal mücadelesini, birlik ve beraberlik içinde veriyorlar. Türkiye sadece kendi insanına değil, birçoğu kısmen batılı devletler olmak üzere, dünyanın birçok ülkesine yardım elini uzatıyor. Bu sevinilecek bir husustur. Bu alkışlanacak bir husustur. Burada o parti, bu parti diye bakılmaz. Kimler yapıyorsa bize alkışlamak düşer. Cenab-ı Hakk bu hizmetleri aksatmadan millet adına yapanlardan razı olsun. Şunu unutmayalım Türkiye eski Türkiye değildir. Elhamdülillah bentlerini yıkarak geliyor. Fitne ve fesada kanmadan birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı sevgi, saygı ve muhabbeti koruyup, kollayarak İnşallah daha iyi günlere kavuşmak üzere. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tedavülün yazarları

kim olduyunu bilmiyorum ama yazıların hiç çekilmez aga, nereden buldular seni bilmem..
 • Yanıtla

MÜVERRİH

İçimizdeki Maocuların evine Çin'li bir erkek koysak, yatırsak,7 24 onlarla kalsa ne derlerdi acaba? Günümüzde her Müslüman Uygur Türk'ünün evinde Çin'li erkek var. Varın gerisini siz düşünün. Bosna, Myanmar, Filistin, Suriye, Hindistan gibi ülkelerde Müslümanlar sadece Müslüman oldukları için, bir zamanlar Irak, Kıbrıs, biraz daha geriye idelim Balkanlarda sırf Türk-Müslüman oldukları için, aynı zamanda doğuda Ermenilerce de katledildiler. Konuya temas ettiğiniz için çok teşekkürler Ali Bey. Hep unutuyoruz. İşgal İstanbul'unda ve Trakya ile Anadolu'da nankör gayrımüslimlerin ve Yunanlıların yediği naneleri de biliyoruz. Unutmak çok büyük bir gaflet olur. Halen de Reis, AK Parti, İslam ve Abdülhamid düşmanlığıyla, sözde Atatürkçü olarak, devam etmektedirler. Devlete samimi bağlı olanları tenzih ederim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23