• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
05 Eylül 2020

İkiyüzlü Batı…

Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde veya ABD’de; devlete veya günün iktidarına muhalif olan gruplar yahut yer altında faaliyet gösteren dış destekli terör grupları şehirlerin sokaklarını devletin belediyesine ait iş makineleri ile kazıp bombalar yerleştirip tuzaklar kursalar, kendi inancına göre ibadet için kilise veya havraya giden sivil insanlar üzerine bombalar yağdırıp binlerce sivil insanı haksız yere öldürseler, okullarına giden gencecik ve günahsız çocuklar üzerine bombalar atsalar ve öldürseler, kütüphanelerde ders çalışan, araştırma yapan öğrenciler üzerine molotofkokteyli atsalar, yaksalar, öldürülseler, kilisede veya havrada normal ayinini yaptırdıktan sonra evine dönen bir papazın veya hahamın hiç haberi olmadan arkadan ensesine silah dayayıp öldürseler, anaokullarını bombalasalar, herhangi bir Avrupa ülkesinde örneğin Köln’deki Dom Kilisesine teröristler girip kitapları sokaklara atsalar, yaksalar, kilisenin içini tahrip etseler, değerli eşyaları yağmalasalar veya imha etseler, herhangi bir Avrupa ülkesinde işine gitmek için durakta bekleyenler üzerine bombalar atılıp yüzlerce insanları öldürseler, devlete ait iş makinelerini yaksalar, hastaneleri yaksalar, hasta almak için giden ambulansları kurşunlayıp kaçırsalar, su şebekeleri, elektrik santralleri tahrip edilmiş olsa, tüm manevi değerler ayaklar altına alınıp hakaretler edilmiş olsa, doktorlar, öğretmenler, askerler, polisler, hemşireler, sivil memurlar kaçırılıp öldürülseler, demokrat(!) geçinen bütün dünyaya demokrasi ve insan hakları dersleri vermeye kalkışan(!) Batı devletlerinin ve ABD’nin bu insanlara karşı tavırları nasıl olurdu? Onlara aferin iyi yaptınız mı derler? Yoksa oradaki devlet, polis, hâkim, savcı ne gerekiyorsa onu mu yapar? ABD’de polislerin siyahi insanlara nasıl davranıp işkence ederek bütün dünyanın gözü önünde öldürdüklerini nedense dünya görmezden geliyor. İnsan hakları savunucularından, sözde demokratlardan hiç ses çıkmıyor…

Batı insanı ikiyüzlüdür. Sömürücüdür. Kendilerinden olmayanları insan olarak görmedikleri gibi onlara yaşama hakkı bile tanımamaktadırlar. Kendileri için her şey mubah ancak bir başkası olunca onlara yaşama hakkı yok bile… Hele Türkiye olursa bütün imkânlarla Türkiye’yi kötüler ve Türkiye’de insan hakları veya demokrasi yok diye utanmadan nutuklar atarlar. Türkiye’yi karalayıp dururlar. Türkiye’deki Avrupa hayranları, piyonlar da onlara her fırsatta alkış tutar. Avrupa’da birçoklarının evine, odasına, hatta yatağına, yemek masasına aldığı köpeği kadar, Asyalı veya Afrikalı siyahi bir insanın veya Müslümanın değeri yoktur. Köpeklerinize verdiğiniz değer kadar “Aylan bebeklere” değer verebiliyor musunuz? Verdiniz mi? Avrupalılar olarak mültecilere karşı insanınızın, polisinizin nasıl davrandıklarını televizyonlardan ibret ve hayretle izledik. Siz demokrat Batılılar nasıl da merhametli(!) davrandınız mülteci garibanlara… Yere batsın sizin adaletiniz. Yere batsın sizin demokrasiniz. Geriye dönerek insan kanı ile beslenen geçmişinizle bir yüzleşiniz. Gerçek manada her konuda dün de bugün de ikiyüzlülük sergilediniz. Halen sergilemeye devam ediyorsunuz. Sizin yüzünüzden bugün dünyanın birçok ülkesinde kan akıyor. Açlık var. Sefalet var. İşkence var. Zulüm var. Sebep elbette ki ikiyüzlü Batı ülkeleri ve ABD. Demokrasi ve insan hakları götüreceğiz diye gittiğiniz ülkeleri yaktınız, yıktınız, merkez bankalarını ve hazinelerini, tarihi eserlerini yağmaladınız. Vicdanları kararmış askerleriniz, mazlum insanlar üzerine köpekleri dahi saldılar. İşte size Batının demokrasisi(!).

Günümüzde birçok geri kalmış Afrika ülkesinde insanlar açlıktan, susuzluktan ölüyorlar. Siz de yer altı madenlerini, altını, gümüş ve petrolü kaçırmakla meşgulsünüz… Onlara bir dilim ekmek, bir şişe su, bebeklere bir paket süt vermeyi aklınızın ucundan bile geçirmezsiniz… Şu an için Akdeniz’de yaptıklarınıza bir bakınız. Hepiniz Libya’ya odaklandınız, neden?  Libya ve Libyalılara yardım için mi? Elbette ki hayır… Yeraltı servetlerini elde etmek ve orada Türkiye’nin önünü kesmek için… Bütün Avrupa birlik içinde Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan’ı öne atıyorsunuz… Peki, dünya devletleri, hukuk nerede? Bu oyunları bırakın. Dünya nimetlerini hangi ırktan, hangi renkten, hangi dinden olursa olsun adilane paylaşmanın yollarını arayınız. Bu arada, Mısır devletinin kukla idarecilerine de birkaç sözüm var. Lütfen dönüp tarihe bir bakınız. Tarihinizi iyi okuyunuz. Osmanlı kim? Yunanlılar kim? Siz kimlerle ittifak ediyorsunuz? Ne için?

Ey ikiyüzlü Batı! Vicdanınız hiç sızlamıyor mu? Türkiye’den gelen kanun kaçaklarını en üst düzeyde, destekle kabul buyurursunuz… Yine de utanmadan demokrasi dersi vermeye çalışırsınız… Sizin ülkenizi batırmaya çalışan kanun kaçaklarını bizler de en üst düzeyde karşılar, kabul edersek sizin tavrınız nasıl olurdu? Unutmayınız ki bu mülkün sahibi var. O’nun da mutlak hesabı ve takdiri vardır. Bir gün gelecek elinizdeki maddi imkanlarınız gidecek ve mutlaka öbür alemde hesap vereceksiniz. İşte Cenab-ı Hakk kendisini göremediğiniz bir koronavirüs sebebi ile hepinizi bir ekin tarlası gibi biçiyor. Eğer aklınızı başınıza almaz, kan dökmeye, sömürüye ve zulüm etmeye devam ederseniz unutmayınız ki Hz. Allah (CC) başka bir illetle sizleri dize getirir. Geçmişte helak olan kavimlere bir bakınız… “Ben sizin Allah’ınızım” diyen Firavun ve firavunların akıbetleri ne oldu? Bugün Türkiye’ye karşı ikiyüzlü Batı ile antlaşmalar yapan Mısırlılar lütfen Osmanlı’nın bir zamanlar sizin dedelerinizi nasıl koruyup himayeleri altına aldıklarını hiçbir zaman unutmayınız. Tarih tekerrürden ibarettir. Hz. Allah (CC) yeryüzündeki bütün Müslümanları; ikiyüzlü, sahtekâr, kan akıtıcıların, zalimlerin şerlerinden korusun, mazlumların yardımcıları olsun. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Merhum Akif bugünü görseydi . Medeniyetin denen batının tek dişi değil çok yönlü çok dşli bir ahtapot vahşi bir canavar derdi . Batı kendi menfaatini düşünür. İnsan hakları demokrasi hukuk şu bu hep hikayedir. Bir kuşu bir kurbağayı kurtarmaya çalışır ama milyonlarca insan ölür katledilirken umurlarında olmaz . Düşmanımızı iyi tanımamız gerek yoksa hep kaybeden biz oluruz.
 • Yanıtla

Abdillah

Uyanda balığa gidelim bunu sadece basliginizi gördüğüm için yazdım yoksa yazınızı okuduğum için değil vakit ayırmaya değmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23