• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
12 Aralık 2020

İçimizdeki Makronlar

Değerli kardeşlerim; televizyonlardan haberleri dinlerken gazete ve dergileri okuyunca tabir caiz ise İslam dinine ve Müslümanlara karşı açtığı savaş sebebiyle hepimiz Makron’a karşı diş biliyor, öfkeleniyor, bu ne biçim insan diye kendi kendimize kızıyoruz. Makron ne yapıyor? Yüce İslam dinine ve ona inanan Müslümanlara düşman. Camileri sudan bahaneler ile kapatmak istiyor. Tam bir İslam, Müslüman ve Türk düşmanı. Bu düşmanlık esasında kendilerini insan hakları savunucusu ve demokrat(!) ilan eden birçok Avrupa ülkesinde de vardır. İslam’ın gelişmesini bir türlü hazmedip kabullenemiyorlar. Yakın geçmişte bir Avrupa ülkesinin başkentinde sabahın erken saatinde yüzlerce polisin postalları ile camiyi basmaları ne içindi? Yine bazı Avrupa ülkelerinde camilerin duvarlarına yazılan çirkin yazılar, camilerin kapılarını atılan domuz başları, insan hakları ve demokrasiye saygı için mi yapılıyor? Siyasi açıdan baktığımızda da Makron ve birçok Avrupa ülkesi liderleri kesinlikle Türkiye’nin kalkınmasını istemiyorlar. Türkiye’nin dünya devletler hukukuna göre yaptığı hamlelerden çok rahatsız oluyorlar. Kıbrıs’ta, Suriye’de, Libya’da, Akdeniz’de ve Azerbaycan’da Türkiye’nin önünü kesmek için hepsi el birliği ile sinsi tuzaklar kurup planlar hazırlıyorlar. Her defasında da milletimizin birliği ve Cenab-ı Hakk’ın yardımı ile onların oyunları bozuluyor.

Dünya tarihinde çok zalim, çok hain İslam düşmanı liderler geldiler ve geçtiler. Hepsinin de canı cehenneme gitti. Günümüzde İslam’ın ve Müslümanların çok azılı düşmanlarından biri olan Makron, İslam’a ve Kur’an’a ne kadar saldırırsa saldırsın hiçbir şey yapamayacaktır. Çünkü Kur’an-ı Kerim’in beyanına göre İslam’ın muhafazasını Cenab-ı Hakk bizzat kendi üzerine almıştır. Kur’an-ı Kerim’de Hz. Allah (CC) şöyle buyuruyor: “Ağızları ile Allah’ın nurunu söndürmek isterler. İnkârcılar ne kadar istemeseler de Allah nurunu, dinini tamamlayacaktır.” (Saf Suresi). Dışımızdaki ve içimizdeki Makronlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Allah’ın dinini söndüremeyeceklerdir. Hiçbir zaman buna güçleri yetmeyecektir. Bir zamanlar ülkemizde İslam ve Kur’an’ı midye kabuğu ile kazıdık diye haykıran, bağıran ve İslam’ı kökten kazıdıklarını düşünen içimizdeki Makronların torunları günümüzde İslam’ın nasıl inkişaf ettiğini içleri burkularak, üzülerek seyrediyorlar.

Elbette ki yazımızın başlığı dikkatinizi çekmiştir. Dün dini afyon, Kur’an-ı Kerim’i çöl kitabı olarak görenler, okunmasını yasaklayanlar, yakanlar, kâğıt fabrikasına gönderenlerin torunlarından bazı beyinsizler hem de profesör ünvanlı üstelik devletin ilahiyat fakültelerinde de hocalık(!) yapanlardan bazıları çıkıp milyarlarca insanın inandığı, yeryüzünde milyonlarca genç, yaşlı, kadın ve erkeklerin ezberinde olan Kelamı Kadimi “Allah’ın kitabı değil, kelamı değil” diye rahatlıkla bu ülkede söyleyebiliyor. Değerli kardeşlerim; uyanalım ve ülkemizde oynanan oyunları fark edelim. Bu mezhepsizler önce mezhepleri inkâr ettiler, İmam-ı Azam’lara, İmam-ı Şafi’lere lanetler okudular. Sonra hadisi şerifleri inkâr ederek “Hadise ne lüzum var biz. Kur’an Müslümanıyız” dediler. Şimdi de “Kur’an-ı Kerim, Allah (CC) kelamı değildir” diyerek Kur’an- Kerim’i inkâr ediyorlar. Hiç şaşırmayın, yarın da sümme haşa Allah (CC) Hazretlerini de inkâr edecekler. Görmüyor musunuz; ülkemizin birçok dini okulunda mezhepsizlik, hadisi şerifleri inkâr etmek ve deizm hızla yayılmaktadır. Cenab-ı hakk Kur’an-ı Kerim’inde şöyle buyuruyor: “Ve eğer kulumuza indirdiğimiz şeyden (Kur’an’dan) şüphe içindeyseniz, o zaman onun mislinden bir sure getirin ve Allah’tan başka şahitlerinizi de davet edin, eğer siz sadıklarsanız.” (Bakara Suresi, 23).

Hz. Peygamber Efendimiz (SAS) bir hadisi şerifinde: “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” buyuruyor. Şimdi hep birlikte soralım ve cevap arayalım. Kur’an-ı Kerim Allah kelamı değildir diyen, Müslümanların nezih itikadını bozmaya çalışanlara karşı Diyanet İşleri Başkanlığı nasıl tavır aldı? Diyanet İşleri Televizyonu ilmi ve doyurucu hangi yayınları yaptı? Hangi siyasi partimizden hangi tepkiler geldi? Sağ kesimde yayın yapan televizyonlar, radyolar, basın yayın kuruluşları hangi tepkiyi gösterdiler? Neden susuyorlar? Devletten maaş alan bir profesörün Kur’an-ı Kerim’e ve Müslümanlara hakaret etmesi makam sahibi, söz sahibi büyüklerimizi rahatsız etmiyor mu? Elbette ki biz de tasvip etmiyoruz. Dilsiz bir hayvanın örneğin köpeğin bir cani ruhlu insan tarafından eziyet görmesine, ayağının kesilmesine karşı duran Türk medyası neredesiniz? Müslüman aydınlar neredesiniz?

Sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum. Birçok yanlış olayı anında reddeden dünya kamuoyu önünde İslam’ın ve Kur’an’ın yüceliğini savunan, dünyadaki müslim ve gayrimüslim mazlumların dertleriyle dertlenen ve ilgilenen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konu üzerine ilgili devlet makamlarını harekete geçirip kendisinden de kamuoyunu tatmin edecek, sadırlarımıza şifa olacak, geniş muhtevalı bir açıklamasını istirhamla, sabırsızlıkla bekliyoruz. Kâfirler istese de istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

NOT:

Değerli kardeşlerim, 13.12.2020 Pazar günü inşallah Almanya’dan Türkiye’ye döneceğim. Almanya’da kaldığım sürece kaldığım evde beni defalarca ziyarete gelen, telefon eden, mesaj gönderen, hâl hatırımı ve bir ihtiyacım olup olmadığını soran gurbetteki bütün kardeşlerime, burada bulunduğum sürece benimle ilgilenen Türk eczacı ve Türk doktor kardeşlerime, esnaflarımıza, iş adamlarımıza, bölgede yayın yapan Türkçe gazete ve dergi sahip ve çalışanlarına, online haber sayfaları sahip ve yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca geçmişte beraberce hizmet ettiğimiz ve şu anda bazıları hastanede bazıları evde hasta olarak yatan hasta arkadaşlarımıza Cenab-ı Hakk’tan acil şifalar dilerim. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mardinli hoca

Sayın ali sandıklı oğlu hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam buyurduğunuz gibi yerli makronlar dış makrolardan daha azgındırlar ıslama karşı.Ama bilsinler din sahibi Allahtır hiç bir şey yapamazlar.Dine karşı oldukları insanlara belli olacak.Zaten öyle oldukları herkese bellidir.Hiç kimse onları inanmamak iyi oldu.Şeytan insanlığın en büyük düşmanıdır buna rağmen insanların çoğu şeytana itaat ediyorlar .Eden etsin cehenneme kadar yolları vardır.İnanın yerli makrolar şeytanın vazifesi yapıyorlar.Hesap var ahiret var teselli ediyoruz.Bu hainlerle ahirette hesaplayacağız sanmasınlar hiyanetleri onlarda kâr kalacak.Kesinlikle hiyanetleri cezasını çekecekler.Selam ve dua ile
 • Yanıtla

Deniz

Macronunda içimizde ki macroncularinda canları cehenneme ...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23