• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

Geçmişten ders çıkararak adımlarımızı atalım..

18 Mart 2023
A


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

Türk milleti binlerce yıldır dünya üzerinde çeşitli devlet ve imparatorluklar kuran; köklü, örfü, adetleri, gelenekleri olan bir millettir.

Milletimiz Yüce İslam dini ile şereflendikten sonra zalimlerin karşısında, mazlumların yanında olmuş, dünya üzerinde azami derecede adaleti ve huzurun teminine sebep olmuşlardır.

Özellikle Türkler Müslüman olduktan sonra tüm batılı ülkeler ve ehli salip tarafından Türk milletine amansız bir mücadele başlamıştır. (Tarihteki haçlı seferlerini hiçbir zaman unutmayalım.)

Avrupa’da Türk denince akla İslamiyet gelir, öyle de anlarlar.

Bu necip millet asırlar boyu İslam’ın bayraktarlığını yapmış, fetihlerden fetihlere koşmuş, gittiği ülkeleri imar eylemiştir.

Günümüzde bile birçok Avrupa ülkelerinde hâlâ ecdadımızın yaptığı; köprü, hamam, kütüphane, hastahane, saat kulesi, cami ve daha birçok tarihi eserleri dimdik ayakta durmaktadır. (Yıkılıp yok edilenler) elbetteki bunun dışındadırlar.

İlimde, fende, teknikte, edebiyatta, sanatta çok, çok ileride olan milletimiz. Neden bugün gerilerde? Bir türlü belini doğrultamıyor? Ona buna el açmak durumunda?

Yerle bir edilen Japonya, Almanya savaş sonrası kısa zamanda toparlanıp kalkındılar. İlimde, teknikte çok, çok ileriye gitmişlerken, biz neden gerilerde kaldık? (Yakın tarihimizde bir metrelik başörtüsünden korkarak nicelerinin hayatlarının akışı engellenmedi mi?

Koca Osmanlı İmparatorluğunu dış güçler içteki iş birlikçileri ile beraber nasıl da tuzaklar kurarak, fitneler yayarak yıktılar. Yıktıktan sonra o gün, bugün ülkemiz borca, faize mahkum edilerek kalkınması bilerek engellenmiştir.. Günümüzde bazı siyasetçiler eskiye dönebilmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

 Ülkemizde son yirmi senede bazı atılımlar yapıldı. İşte bu kalkınma hamleleri dıştaki düşmanlarımızın, içteki satılmışların uykularını kaçırdı, kaçırıyor, bunun içinde hileli planlar üzerine, planlar yapıyorlar. Ülkemizi geriletmek, Avrupa kapılarında eskiden olduğu gibi, para dilenir hale getirmek için ellerinden gelen hileleri, yapıyor, çeşitli tuzakları kuruyorlar.

Geliniz bu durumu merhum Mehmed Şevket Eygi beyefendinin 14 Kasım 2000 tarihli Milli Gazete’nin “Takvim yaprakları “ köşesinde nasıl ele aldığını birlikte okuyalım:

(Ne yazık ki, hepimizin kuruluşunda katkısı olan, alıp okuduğumuz, okunması için tavsiyelerde bulunduğumuz Milli Gazete şimdi teröristlerle kol kola, bir nevi onların borazanı.)

“Bu memlekette soygun, talan, eşkıyalık, haramilik, hortumlama olmasa, bütçe ülke ve millet için harcansaydı, yollar oniksle (yeşil mermer) döşense bile geriye yine para artardı. Bir takım domuzlar yediler, yediler, yediler. Çatlayıncaya, patlayıncaya, tıksırıncaya kadar yediler.

Ülke kara haram para ile doldu. Çivisi çıkmadık müessese kalmadı.

Milli kimliğe, dini ve ahlaki değerlere, evrensel ve temel fazilet prensiplerine savaş açtılar. Bolşeviklik zamanında Rusya’da olduğu gibi Allah’a savaşa yeltendiler ve memleketi batırdılar. Hâlâ da akıllanıp uslanmış değiller. Zulümlerinde, küfürlerinde, azgınlıklarında, gaddarlıklarında bir azalma yok.

Eğitimi bitirdiler, üniversiteleri resmi ideolojinin ve bozuk düzenin fidelikleri haline getirmek istediler.

Bir takım namussuz, şerefsiz, alçak, vicdansız, rezil, bayağı, pespaye adamlar kendi küçük menfaatleri için, ihtiyacın üç misli memur tayin ettirdiler. Bütçe bunların maaşlarını ödemeye yetmiyor.

Ülkeyi altından kalkamayacağı iç ve dış borçlara soktular. Devlet bunların faizlerini ödemekten aciz kaldı. Borç alınan paralara ne oldu? Onlarla gelecek nesillere ne gibi müesseseler, işletmeler bıraktılar?

Uğursuz, meş’um meymenetsiz bir zihniyet ve felsefe memleketi kuruttu. Dini imanı para olanlar nefsi emarelerine put gibi tapanlar, şehvet ve içki kurbanları, kalpleri mühürlü, imansızlar güruhu memleketi batırdı, bitirdi.

Şimdi harabeler üzerinde baykuşlar gibi ötüyorlar.

Dünyanın hangi medeni, hukuklu, ileri, oturmuş, sağlıklı ülkesinde bizdeki gibi din düşmanlığı yapılıyor?

Stalin, Mao, Enver Hoca, pol pot zihniyetli birtakım adamlar, Don Kişot’un yel değirmenlerine saldırması gibi Allah’a, Resulü’ne, Kur’an’a, İslam’a, Şeriata savaş ilan etmişlerdi.”

Yazının son paragrafında ise merhum şunları yazıyordu:

“Müslümanlara yakın tarihimizde nefes aldırmadılar. İslam’ın ve Müslümanların bütün eğitim müesseselerini, okullarını, medreselerini, üniversitelerini, akademilerini kapattılar. Müslümanların güçlü bir aydınlar sınıfı yetiştirmesini engellediler. Dindar kesim için birtakım casuslar, ajanlar, provokatörler, ajitatörler soktular. Çoğunluğu teşkil eden dindarları cahil bıraktılar. Böylece, bozuk düzenin alternatifini de yok ettiler, dejenere ettiler.”

Değerli kardeşlerim:

Bundan tam yirmi üç sene önce yazılan bu yazı bize bugün uyanık olmamızı dünü hatırlatarak öğütlüyor.

Ülkemizde oynanan siyasi oyunları, yapılan birliktelikleri görmez miyiz?

Çok dikkatli olup, ülkemizdeki siyasi oyunları, siyasi birliktelikleri, siyasi manevraları çok iyi görmeli, analiz etmeliyiz. Eğer zamanında meseleyi anlar, uyanabilir, tavrımızı erkenden koyar, safımızı iyi seçer ve belli edebilirsek Allah’ın izni ile din ve vatan düşmanlar başaramayacak ve vatanımız bölünmeyecektir. Rabbim milletimizin ve güzel vatanımızın, bütün Müslümanların yardımcısı olsun inşallah.

Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

TEBRİK:

Bir din görevlisi arkadaşımdan aldığım habere göre; Siirt’te geçmişte çok güzel hizmetlerde bulunan, bir dönem AK Parti il başkanlığını başarı ile yürüten, vatanını, bayrağını seven, mukaddes değerlerine bağlı, hizmet aşığı, iyilik dostu Sayın FUAT ÖZGÜR ÇALAPKULU, Ak Partiden milletvekili adayı olmuştur. Kendisini tebrik eder, hayırlısı olsun derim inşallah.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AKINCI 1453

......hepimizin kuruluşunda katkısı olan, alıp okuduğumuz, okunması için tavsiyelerde bulunduğumuz Milli Gazete şimdi HAKKI HAKIKATI ADALETI SAVUNUYOR,bizim akit gibi hazan gazeli degil,güc nerdeyse akit orada malesef ama ekmek parasi biraz yazmam lazim....diyor yazar efendi.

Aynen

Bunu sadece yazar ve saz arkadaşları, dış güçlere bağlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23