• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
15 Haziran 2019

Deniz bitti kaptanım

İzin verirseniz bu yazımda birçoğunuzun bildiği meşhur bir Karadeniz fıkrasını anlatmak istiyorum. Karadenizliler genel olarak denizi sever. Birçok Karadenizlinin ya kaptan olarak ya da geminin herhangi bir bölümünde işçi olarak çalıştığı görülür. Şimdi fıkramızdan bahsedelim ve ardından konumuza dönelim.

Bir gemi engin sularda yol almaktadır. Birinci kaptan yorulmuştur. Biraz dinlenmek ister. Yardımcı kaptanı çağırır ve: “Evladım, rotamız bellidir. İşte pusula, işte çizilen rota. Sen bu rota üzerinden yola devam et. Ben biraz dinleneyim” der. İkinci kaptan da: “Olur kaptanım. Sen biraz dinlen, ben gemiyi idare ederim. Bir durum olursa seni uyandırırım” der. Birinci kaptan odasına çekilir. Gemi epeyce yol alır. Çizilen rotayı tam takip edemeyen ikinci kaptan gemi ile kayalıklara bindirir. Büyük bir gürültü çıkar. Yatağından korku ve panikle uyanan birinci kaptan: “Ula ne oldi?” diye bağırır. İkinci kaptan da: “Kaptan, deniz bitti” diye cevap verir.

Değerli kardeşlerim, 23 Haziran 2019’da İstanbul’a “şehremini” belediye başkanlığı seçimi yapılacaktır. İstanbul yani “Belde-i Tayyibe”, fethi Müslüman Türklere Hz. Peygamberimiz (S.A.S.) tarafından müjdelenen bir şehirdir. Başta Peygamberimizin (S.A.S.) bayraktarı Hz. Eyyûb el-Ensari, Hz. Yuşa, birçok Sahabe-i Kiram ve Allah dostunun manen süslediği şehirdir İstanbul. Peki, İstanbul’un belediye başkanlığı seçimi Yunan’ı neden ilgilendiriyor? Tüm batılı ülkeler yazılı ve görsel medyaları ile neden birilerine yatırım yapıyorlar? Sizler hiç Atina’nın, Londra’nın, Paris’in, Berlin’in belediye başkanlığı seçimleri ile ilgilendiniz mi?

İstanbul bir Türkiye mozaiğidir. Öyle ise aziz kardeşlerim, eğer gemimizin kayalara oturmamasını ve ikinci kaptandan “Deniz bitti kaptanım” diye cevap alınmamasını istiyorsanız lütfen bir kere daha iyi bir şekilde düşünün. Bebek katillerinin kiminle kol kola girdiğine dikkat edin. Vatanımızı bölmek isteyenler kimin yanında? Bayrak, ezan, Kur’an düşmanları kimlerle ittifak halinde? Çok iyi düşünün. Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.S.): “Müslüman tehlikeli bir delikten elini iki defa içeri sokmaz” buyuruyor. Türkiye ve İstanbul üzerine hesapları olanlara fırsat vermeyin. Sizin gibi inanan, sizin gibi düşünen insanların yanında yerinizi alın. Yanlış kaptanla yola çıkarsanız geminin kayalara oturması kesindir.

İstanbul, Müslüman Türklerin fethettiği, içinde yüksek çoğunlukta Müslümanların yaşadığı bir şehirdir. İstanbul’daki camiler tabir caizse, İstanbul’un tapularıdır. Sizlere kaynağı belli ve okuyunca hayret edeceğiniz bir şiiri takdim etmek istiyorum. Şiiri yazan Nazım Hikmet bakın neler diyor:

İslam’ın beklediği en şerefli gündür bu;

Rum Konstantiniyye’si oldu Türk İstanbul’u!

Cihana karşı koyan bir ordunun sahibi,

Türk’ün padişahı, bir gök yarılır gibi

Girdi, “Eğrikapı”dan kır atının üstünde

Fethetti İstanbul’u sekiz hafta üç günde!

O ne mutlu, mübarek bir kuluymuş Allah’ın…

“Belde-i Tayyibe”yi fetheden padişahın

Hak yerine getirdi en büyük niyazını;

Kıldı Ayasofya’da ikini namazını.

İşte o günden beri Türk’ün malı İstanbul,

Başkasının olursa yıkılmalı İstanbul.”

Nazım Hikmet

(Ümid, 13 Kânun-i Sâni 1337 (13 Ocak 1921))

İstanbul o günden beri Türk’ün malı, Türk’ün Müslümanların şehridir. İnşallah necip milletimiz engin tecrübe ve feraseti ile İstanbul için ehil kaptanı seçecektir. Kahraman milletimiz sarsılmaz hassasiyeti ile siyahla beyazı, bebek katilleriyle iş birliği içinde olanlarla olmayanları fark ederek; Kandil’in ve terör örgütlerinin kime destek verdiklerini çok iyi hesap ederek kararını verir. 15 Temmuz’da olduğu gibi iç ve dış düşmanlara, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen batılılara güzel bir Osmanlı tokadı atarak ders vermiş olurlar. İnşallah 23 Haziran 2019’da İstanbul’la birlikte tüm Türkiye, Türkiye dostları ve dünya genelindeki mazlum Müslümanlar hep birlikte gülen taraf olurlar. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23