• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
27 Şubat 2021

Bu rezilliklerin sonu gelmeyecek mi?

Değerli kardeşlerim, bu yazımda daha önce birkaç defa yazdığım ve Akit gazetesinde yayınlanan bir konuyu yeniden gündeme getirmeye çalışacağım. Umarım sesimizi duyan ve acilen tedbir almak için harekete geçen devlet büyüklerimiz olur.

Tekrar bu konuyu gündeme getirmemin sebebi; aslen Trabzonlu olup Sarıyer’de oturan, zamanla ticaretle uğraşan ve Sarıyer’de sağ kulvardaki bir partimizde yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yapan, gençliği milli ve manevi değerler için mücadele ile geçen, şimdi ise emekli olan Yılmaz Günaydın isimli bir dostumun, arkadaşımun beni telefonla araması oldu. Yılmaz Bey ile telefonda epeyce muhabbet ettikten sonra bana: “Ali Hoca, yazılarını okuyorum, senden bir ricam olacak. Televizyonlarda öğlen kuşakları programlarını hiç izliyor musun?” dedi. Ben yok dedim. “İzlemeyeceğini zaten biliyorum ancak bir ara o kuşak yayınları bir izlemeni tavsiye ederim. Bu programlarda Türk ailesinin temelleri bombalanıyor. Ahlaksızlık, edepsizlik, hayâsızlık daha doğrusu rezillikler sergilenerek genç kızlarımız, genç erkeklerimiz, yeni gelinlerimiz hatta yaşlı kadın ve erkekler fuhuşa, resmen ahlaksızlığa teşvik ediliyor. Hocam biliyorsun. Biz gençlik yıllarımızda milli ve manevi değerlerimiz için cepte para yokken, aç, susuz, bazen de karakollarda geceleyerek gayretler yapmıştık. Gel gör ki, o gün bizimle mücadele edenlerin birçoğu parayı bulunca, makamlar elde edince o gün savunduklarını bugün unutmuşlar gibi. Fakirlik ve orta halli durumlarını aşarak kimileri iş adamı ve zengin durumuna geldiler. Dün karşı çıkıp mücadele ettikleri hayat tarzlarının bir kısmını kendileri, aile ve çocukları ile yaşar hale gelmişler. Alabildikleri bir lüks hayat ve israf içine girmişler. Maalesef günümüz Türkiye’sinde; esrar, eroin, içki, kumar, fuhuş çok küçük yaşlara kadar inmiş. Dün saçının bir telini göstermeyen kızlarımız bugün aile büyükleri zengin olunca altlarına birer araba çekerek sadece başlarını kapatıp, aşağıdan vücut hatları tamamen belli bir vaziyette yüksek topuk ayakkabılarla sosyetelere özenerek İstanbul’un çeşitli lüks semtlerinde ve lüks mekanlarında paralar harcıyorlar. Yapılan istatistikler gösteriyor ki ülkemizde boşanmalar çoğaldı. İçki tüketimi çoğaldı. Eşlerin birbirlerini aldatmaları çoğaldı. İnsan ve hayvanları öldürmeler çoğaldı. Darülacezeler ve düşkünler yurtları evlatları tarafından evlerinden atılan ana, baba ve yaşlılarla doldu. Dün Viyana kapılarında olan ecdadımız yedikleri üzümlerin parasını üzüm asmalarına takarken, bugün onların torunlarının bir kısmı rüşvet vermekten, rüşvet almaktan çekinmez oldu. Basından izlediğimiz kadarı ile ülkemizde hırsızlıklar, kapkaççılık insanları aldatmalar, devlet malına el uzatmalar çoğaldı” dedi.

Değerli kardeşlerim, arkadaşımla dertleşme babında yaptığımız sohbet epeyce daha uzundu ben özetlemeye çalışıyorum. Sokağa çıkma yasağı olduğu için televizyon kumandasını elime aldım. Tek tek kanalları dolaştım ve izlemeye çalıştım. Gerçekten bazı kanallarda güya aile programı adı altında rezillikler akıyor. Bir örnek verelim. Belki siz de rast gelmişsinizdir. Bir orta yaşlı beyin hanımı kendinden çok çok küçük bir erkekle kaçıyor. Beyefendi hanımını aramak için o meşhur aile(!) programlarından birisine çıkıyor. Hanımına: “Ne oldu ise olsun, ben seni kabul ediyorum. Evine dön” diyor. Ve bir sürü insan, beyefendiyi hanımını affettiği(!) için alkışlıyor. Allah aşkına kadına saygı bu mudur? Kadın bir orta malı mıdır? Namus denen şey bu kadar ucuz mudur? Kadın bir reklam aracı mıdır? Hz. Hatice, Hz. Aişe ve Hz. Fatıma validelerimizi (R.Anhüma) bir tarafa bırakalım. Onlar bizim medeni, sosyete kesimlerin pek de örnek olarak hoşlarına gitmezler. Bu yüzden bizi gericilikle(!) suçlayabilir. O halde Nene Hatun, Şerife Bacı, Kara Fatma ve daha binlerce Türk anası bugünkü kadınlarımızın hallerine ne derler? Kucağındaki çocuğunu karda ve açıkta tutan, olan çulunu askere götürdüğü kağnısındaki mermiler üzerine örten Şerife Bacıların yüzüne yarın mahşerde nasıl bakacaksınız?

Bir kısım sonradan görme dünün mücahitleri(!) bugünün zenginleri ise (Allah hepimizi korusun, neslimizi korusun) zinaya fetva arar duruma gelmişler. Arkadaşlar! Zina haramdır ve İslam’ın büyük günah dediği fillerden birisidir. Ne kadar yazık ki, ülkemizinönemli bir numaralı meselesi haline zina, fuhuş gelmişken, birçoklarının umurunda bile değil. Birçokları zengin olma peşinde, birçoklarımız ise birbirimizle çekişiyoruz. Hiç zaman kaybetmeden zina yine suç sayılmalı ve bunun için gereken çalışmalar yapılmalıdır. Yine bir kısım sonradan görme eski mücahit, şimdi müteahhit zenginlerimiz ise Mut’a nikahına cevaz aramaktadırlar. Ehli sünnet itikadına göre Mut’a nikahı haramdır. Konuyu fazla uzatmadan birkaç televizyon kanalı sahibi veya televizyonlarda program yapan imtiyazlı programcılar yüzünden bu milletin evlatlarının gelecekleri ile oynanmasına artık müsaade edilmesin. Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti Kadınlar Kongresinde aynı konuya temas etmiş, kısa da olsa durumun vahametini anlatmıştır. RTÜK diye milli bir kurumuz var. O kurumun sayın başkanı ve sayın yöneticilerine acizane şunu sormak isterim: “Sizler gelininizle, eşinizle, kızınızla, oğlunuzla beraber bugün yayında olan öğlen kuşaklarını ve tüm yayınları yüzleriniz kızarmadan seyredebilir misiniz?”. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın bakanlar kurulu üyelerimiz, sayın ilgili bakanlıklar ve Diyanet İşleri Başkanlığımızdan bu rezilliklere bir an önce son verilmesi için ellerinden gelenleri kanunlar muvacehesinde yapmaların istirham ediyoruz. Rabbim milletimizi ve neslimizi her türlü fenalıklardan muhafaza eylesin. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatma

Size hak veriyorum çok gereksiz ve ahlâk bozucu pragramlar şikayetlere rağmen kaldirimiyor yayindan niyeyse
 • Yanıtla

Ömer

Yüzde yüz değil yüzde beşyüz katılıyorum . Rezalet propramlara çeki düzen verilmesi gerekir . Böyle rezalet olmaz . Geleneklerimize uymayan yayınlar kaldırılmalıdır .zina tekrar suç olmalı ciddi tedbirler alınmalı . Dikkat hedefte aile var aile yıkılırsa ortada bir şey kalmaz .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23