• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

“Allah devletimizi milletimizi memleketimizi ve ordumuzu korusun”

31 Temmuz 2021


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

Değerli kardeşlerim:

Yazımın başlığına dua mahiyetindebir cümle aldım.Bunun sebebini yazıyı biraz okudukça herkesin anlayacağınıümid ederim.

Havaların aşırı derecede sıcak olması sebebi ile iki haftadır Edirne’nin Enez ilçesinin vakıf köyündeki mütevazı evimizdeyiz.Altmış ailelik bir site. Oturanların ekserisi mütevazı ve mütedeyyin aileler.

Sitemizde ülkemizin hemen, hemen birçok bölgesinden insanlar var. İnsanların ekserisi birbirlerini tanıyor. Komşuluk münasebetleri oldukça iyi.

Sitemizde: Diyarbakır, Siirt, Elazığ, Sivas,Bitlis,Sinopile Karadeniz’in çeşitli vilayetlerinden komşularımız var.

Ayrıca Makedonya’dan, Bulgaristan’dan zamanla Türkiye’ye göç etmiş öz be öz Türk komşularımız ve Almanya’da, Avusturya’da çalışan gurbetçi arkadaşlarımızvar.

Yazıyı yazmamın sebebi:

Birgün büyük oğlum İsmail ile evimizin önündeki balkonda otururken arkada evi bulunan komşumuz Siirt Tillo’lu Hacı (Ahmet… ) geçiyor ve dualar ediyordu. Kendisi ve ailesi dindar insanlar. Kendisi ibadete düşkün,milletini,vatanını, bayrağını samimi olarak seven bir insan. Yazımın başınakoyduğum: “Allah devletimizi, milletimizi, memleketimizi ve ordumuzu korusun” şeklinde duasını yaparak benim evimin altındaki kendi evinegidiyordu.Ben kendisine seslendim, davet ettim. Hacı gel, birlikte bir kahve içelim ve sohbet edelim dedim.Geldi. Oturduk.Kendisine hacı bir tanışalım dedim. Kendisinin Siirt ilinin Tillo ilçesinden olduğunu İstanbul’un Şişli ilçesinde oturduğunu,emekli bir işçi olduğunu söyledi.Kürt olduğunu da sözlerine ilave etti.. Bunun yanında Tillo’dabirçok evliyanın kabrinin bulunduğunu anlattı.

Bana Ali bey,öğrendiğim kadarı ile sen din adamısın. Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın ayetinde: “Ben sizleri şube ve kabilelere ayırdım” mealinde bir ayet var. Elhamdülillah ben Müslümanım.Hangi milletten,hangi ırktan olursa olsun Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şahadet’i okuyanlar benim din kardeşimdir. Onları candan severim.

Günümüzde Kürtleri meclis içinde ve meclis dışında savunmaya kalkanların hiçbirinin Kürtlükle alakaları yoktur.

Sana soruyorum: Sen kendi köyündeki insanları öldürürmüsün? Sen kendi köyünün okulunu yakarmısın? Sen köyünün sağlık ocağını ateşe verir misin? Sen köyünün yaşlı ninelerini, dedelerini, bebelerini hiç suçsuz yere öldürür müsün?

Doğu ve Güneydoğu’da sözde Kürt halkının haklarını savunuyorum diyenler Kürtleri öldürüyor, devletin yaptığı yolları yıkıyor, okulları, Kur’an kursu yurtlarını, camileri yakıyorlar ve imamları, öğretmenleri, ebeleri, devletin askerini, polisini öldürüyorlar.Bu nasıl Kürt halkına hizmet?

Ali bey sana şunu söyleyeyim. Bunlar geçmişte Doğu ve Güneydoğu bölgemizde yine dış güçlerin etkisi ilebirçok insanı camilere toplayıp yakan, genç kadınların ırzına geçen, süngü ile hamile kadınların karınlarını yaran, akıl almaz işkenceler yapan Ermenilerin torunlarıdır.

Bunların kesinlikle Kürt halkı ile uzaktan, yakından hiçbir alakaları yoktur. (Soyadları değiştirilirken ülkemize ne oldukları belli olmayan birçok insan çeşitli soyisimleri alarakgelmişler, bugün kendilerini Kürt olarak takdim edip, Türkdevletini yıkmaya çalışanlarda yeni ad ve soyadları alarak ülkemize yerleşmişlerdir). Şimdi ülkemizde sözde Kürt haklarını savunaninsanların büyük bir kısmı aslen Ermeni’dir. Kimileri Kürt kimliği ile kimileri yalandan Alevi kimliğine bürünerek Kürtlere hak arama adıaltında ülkeyi bölmek istiyorlar. Bu arada ben söze girdim. Hacım: “Yıllar boyu bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Onlar bizim din kardeşlerimizdir.Ben Rizeliyim. Kardeşimin gelini Kürt’tür.Bizler Kürtlerle bin yıldan beri et ve tırnak gibiyiz. Birileri, dış güçler,içeriden ayarladıkları satılık uşakları ile bizleri birbirimizedüşman etmeye çalışıyorlar. Allah’ın izni ile buna muvaffak olamayacaklardır. Bizler el birliği ile bu oynanmak istenen oyunu inşallah Kürt,Türk ve diğerırk mensupları ile birliktebozacağız. Birliğimizi,dirliğimizikoruyacağız.

Alevi meselesine gelince, bizim Alevi kardeşlerimizle de bir sorunumuz yok. Hz. Ali (RA)’ı bizlerde severiz. Benim adım Ali. Rahmetli babamın adı Ali. Benim küçük oğlumun adıda Ali’dir..

Bizler bütün ashabı ve Hz. Ali’yi severiz.

Bak hacım sende tanıyorsun yandaki ikinci binanın sahibi Erzincanlı: (Mehmed…..) ismindeki komşumuzdur.Onunla komşuluğumuz senelerden beriçok, çok iyidir.Bir süre önce benim ikinci oğlum İrfan çok ağır korona hastası oldu. Kendisinden ümitler kesilmişti. Elhamdülillah, Allah (C.C), onu bize bağışladı.Mehmet Bey hemen, hemen hergün arayarak hastamızın durumunu sordu.(Çok yakın akrabalarımızdan bir kere olsun aramayanlar bile var.)

Burada hepimizebirliğin tesisi için çok önemli görevler düşüyor. Başta Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı,Türkiye’de kardeşliğin gelişmesi için çok büyük gayretler yapması lazım. İl, ilçelerde müftüler, vaizler, imamlar,müezzinlerDoğu ve Güneydoğu’da yıllarca medreselerde tahsil eden “Mele”lerin hangi etnik guruptan olurlarsa olsunlar Müslüman olanların kalblerine din kardeşliği duygusunu iyice yerleştirmelidirler.Diğer dinlere mensup olan vatandaşlarımızın haklarını hem anayasa,hemdeİslam şeriatıgaranti altına almıştır.Bu ülke hepimize yeter. Yeter ki, fitneyi önleyeyim. Devlet,bayrak ve din düşmanlarınınülkemiz aleyhinekurdukları hain planlarafırsat vermeyelim.Siyasetçilerimizi ülkemizde ırkçılık yarasını kanatmasınlar. Kürt,Türk ayırımı yapmasınlar. Üç-beş oy uğruna bu şehit kanları ile yoğrulan ülkemizi haçlıların oyun kuracakları,at oynatacakları bir yer haline getirmesinler. Allah devlet düşmanlarınafırsat vermesin.

Bayrak inmesin, ezanlar susmasın, devletimiz, milletimiz, memleketimiz ilelebed dünya durdukça var olsun.Amin..

Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

ÇOK ÖNEMLİ CEVAP BEKLEYEN SORU?...

Bundan birkaç sene önce kesilen birkaç ağacı bahane ederek geziciler Taksim ve İstanbul’un birçok yerlerini ağaç sevgilerinden dolayı(!) yakıp yıktılar.

Türk hükümetine maddeler halinde talimatlar verdiler. Şunlardan kesin vaz geçin (Köprü vesaire, Yavuz Sultan köprüsü de bu maddeler içinde idi.)

Peki, bir günde ülkemizin ayrı ayrı vilayetlerinde birden on dört ayrı yerinde orman yangını başlıyor. Ormanlarımız yanıyor. Evler boşaltılıyor. Ülkemizdeki siyasi partilerin büyük bir kısmından maalesef bir ses yok. Gezici takımdan ve onları destekleyenlerden yine bir ses yok. Bu necip milletin vergileri ile okuyan, belli makamlara gelen ve yine milletimizin verdikleri vergilerden maaşlarını alan, ancak milletimizle ters düşen bebek katilleri ile birlik olabilmek için “İttifaklar” oluşturan siyasetçilere yazıklar olsun.

Niçin,ülkemizin ciğerleri yanarken sesiniz çıkmıyor? Bu nasıl siyaset? Bu nasıl muhalefet? Yazıklar olsun…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türk

Allahin seriatina karsi cikan bu devleti Allah niye kurusun?
 • Yanıtla

Okur

"Her kes türktür" sloganları ile yüzyıldır yönetiliyoruz. Beş tane büyük darbe yapılmış bir ülke vatandaşıyız. Laiklik temel felsefemizdir. Camilerin kapatıldığı, baş örtüsü takmanın yasak olduğu, sakal bırakmak yasak, camilerin müzeye çevrildiği, başbakan ve bakanlarının asıldığı, kuran alfabesinin yasaklandığı, kuran kurslarının yasaklandığı, şapka takma zorunluluğunun getirildiği, ezanın Türkçe okutulduğu, heykellerin önünde esas duruşa geçildiği, dersim, Zilan, Koçgiri, şeyh Said katliamlarının yapıldığı, onlarca yazar ve din adamının hapse veya sürgüne gönderildiği ülkede barış içinde yaşamanın zorlukları vardır. Son yüz yıldır o kadar kötü yönetildikki; ne din kaldı, ne ulus kaldı, ne millet kaldı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23