• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Zillet İttifakı’nın ortağı 2 yılda 316 çocuğu kaçırdı

TBMM Çocuk Hakları Komisyonunun verilerine göre son seçimlerde CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin resmi birlikteliği Millet İttifakı’nın gizli desteği ile Meclis’e giren terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP aracılığıyla son 2 yılda yaşı 18’den küçük 88’i kız 316 çocuk dağa kaçırıldı. Kız çocukları tecavüze uğrarken, dağa çıkmayı reddeden gençler ile kaçırılan kızlarını arayan babalar öldürüldü. İşte zillet ittifakının gizli ortağı HDP’nin gerçek yüzü...

Yeniakit Publisher
2020-11-24 10:11:00 -
‘Zillet İttifakı’nın ortağı 2 yılda 316 çocuğu kaçırdı

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin Millet İttifakı resmi birlikteliğinin gizli  desteği ile Meclis’e giren terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin gerçek yüzü, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonu verileriyle de ortaya konuldu. Komisyon Başkanı AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Millet İttifakı’nın gizli ortağı HDP aracılığıyla PKK tarafından son 2 yılda 18 yaşından küçük 88’i kız 316 çocuğun dağa kaçırıldığını ve kız çocukların dağda tecavüze uğradığını açıkladı.

Dağa çıkmayı reddedenlerle evladını arayanı katlettiler!

Evlatları HDP tarafından kandırılarak dağa yollanan Diyarbakır annelerinden Necibe Çiftçi de yaşadığı PKK zulmünü Akit’e anlattı. 5 yıl önce kaçırılan oğlu Roşat için Hakkari’den gelerek evlat nöbetine katılan acılı anne, “Direnen çocukları öldürüyorlar. Kandırabildiklerini dağa kaçırıyorlar. Biz bu hainlerin zulmünden bıktık. Kimse o teröristlerin bizim için mücadele verdiğini söylemesin, en büyük zararları Kürtleredir” dedi. Büyük çocuğu Sami’nin, örgüte katılmadığı ve direndiği için PKK’lılarca katledildiğini ifade eden anne Çiftçi, “Benim bir oğlumu çaldılar. Bir oğlum da onlara inanmadığı için 2017 yılında köyde katlettiler. Benim ciğerimi yaktılar Allah yanlarına koymasın” dedi.

HDP/PKK’ya karşı başlatılan oturma eyleminin ardından ailelerin yaşadığı acılarla birlikte terörün Kürtlere yaptığı zulüm de gözler önüne serildi. 2015’te lise 1’inci sınıfa giderken kaçırılan kızı Hatice Aslan’dan 5 yıldır haber alamayan, eşi Kadir Aslan’ın kızını geri getirmek için peşinden gitmesi üzerine öldürüldüğünü anlatan acılı anne ise “Kızımı çaldılar. Yıllarca kan ağladık. Eşim onu geri almak için peşinden gitti. Ama katil sürüleri onu da öldürdü” dedi.

İçişleri Bakanlığı ile güvenlik güçlerinin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terör örgütlerine ve yandaşlarını karşı başlattıkları amansız mücadelenin ardından, hareket edemez hale gelen PKK yandaşları, Kandil’e eleman devşiremeyince engelli gençleri bile dağa kaçırmaya başladı. Terör örgütü PKK ve yandaşı HDP, acılı anne Esmer Koç’un yüzde 40 engelli hasta kızı Zübeyde ile annelerle birlikte nöbet tutan Mehmet Sıddık Çiftçi’nin zihinsel engelli kardeşi Rahim Çiftçi’yi de dağa kaçırdı. Evlat nöbetinde yer alan anne Esmer Koç’un 7 yıl önce Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce kaçırılan kızı Zübeyde Koç’un yüzde 40 engelli ve hasta olduğu öğrenilirken, Diyarbakır anneleriyle birlikte nöbet tutan Mehmet Sıddık Çiftçi de kaçırılan kardeşi Rahim Çiftçi’nin zihinsel engelli olduğunu anlattı.

9 yaşındaki Hamza’yı annesinden ayırdılar

Rukeyde Adıyaman, kızı Aysun Adıyaman ile birlikte geçtiğimiz günlerde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemine katıldı. Anne Adıyaman, oğlu Hamza’nın 9 yaşında terör örgütü PKK tarafından gözyaşları içinde dağa kaçırıldığını belirterek, oğlunun bir an önce geri getirilmesini istedi. Terör örgütü PKK ve yandaşı HDP’nin 9 yaşındaki çocuklara bile göz dikmesi, HDP/PKK’nın çaresizliğini de ortaya koydu.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dürüst

BU HABER, BAŞKA gazetelerde yayınlanıyor mu ? İçim titriyor gözlerim doldu. BU HABERİ Arınç okusun CHP liler okusun İpliler saadet partisi okusun deva gelecek süleymancılar okusun elimde telofon telofonu o kadar çok sıkı bir şekilde tutuyorumki birazdan kırılmaz inş ALLAH ALLAH rızası için gazeteler yazsın bu olayı ya okuyamıyorum nasıl oy verebilirler muhalefete zor yazıyorum Meral utanmıyor mu ? Kürt görünümlü KÜRT KATİLLERİ ile beraber olmaktan bu haber doğru mu ? Ya saadet partisi ne yapıyor Erbakan hocam nurlar içinde yatın size oy vermedim ama duanı okuyorum.bir de kutlular şaşırdı Rahmetli babamı zor vazgecirdik gazetesini almaktan . düzelecek arkadaşım telefon ettim dedi durdu ,ama düzelmedi şimdi bilmiyorum durum nedir.
 • Yanıtla

Şahika

Türkiyenin en büyük meselesi bu olması gerekirken, herkes lay lay lom..Sen milletin çocuğunu nasıl kaçırırsın, nasıl katledersin, körpe çiçeklerini nasıl soldurursun. Devlet nerede, ateş düştüğü yeri yakmamalı herkesi yakmalı, birimizin çocuğu hepimizin çocuğu olmalı. Rabbim nasıl dayanıyor bu anneler bu babalar, Allah sabırlarını artırsın. Ama bu böyle sürmez "ya devlet başa, ya kuzgun leşe"..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23