• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Zelenskiy, Rusya’nın yeni saldırısı için tarih verdi

Yeniakit Publisher
2024-02-26 06:30:00 -
Zelenskiy, Rusya’nın yeni saldırısı için tarih verdi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın mayıs sonu ya da yaz aylarında Ukrayna’ya karşı yeni bir saldırı hazırladığını ve bunun için plan yaptıklarını söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya 24 Şubat 2022'de başlattığı savaşta 2 yıl geride kalırken, Ukrayna Devlet Başkanı Valdimir Zelenskiy, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de basın toplantısı düzenledi. Zelenskiy, Rusya’nın mayıs sonu ya da yaz aylarında Ukrayna’ya karşı yeni bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu ancak kendi savaş planının net olduğunu söyledi. Zelenskiy, "Rusya yaz başında ya da mayıs sonunda karşı saldırı eylemleri hazırlayacak. Eğer yapabilirlerse. Hazırlanacaklar. Onların saldırılarına karşı hazırlanacağız. Onların 8 Ekim'de başlayan saldırılarının herhangi bir sonuç getirmediğine inanıyorum. Biz de kendi payımıza planımızı hazırlayacak ve uygulayacağız” dedi.

ABD Kongresi'nin yeni bir askeri ve mali yardım paketini onaylayacağından emin olduğunu belirten Zelesnkiy, Ukrayna'nın bir ay içinde bu karara ihtiyacı olduğunu söyledi. Ukrayna'nın Rusya’ya karşı savaşında Batı'nın desteğine ihtiyacı olduğunu belirten Zelenskiy, Avrupa Birliği'nin söz verdiği 1 milyon mühimmatın sadece yüzde 30'unu sağladığını açıkladı. Zelenskiy, Rus güçlerine karşı koymak için net bir planı olduğunu ancak bunu tehlikeye atabilecek ayrıntıları açıklamayacağını belirterek, "Bir plan var, plan açık. Size ayrıntıları söyleyemem" dedi.

Kaynak: İHA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Toshiba

AB ve ABD’nin Don Kişot’u.

Salih

Terör devleti ABD köpeği ne lazımdı sana NATO milletini terör devleti ABD sayesinde katlatin hainsoysuz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23