• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yusuf Kaplan'dan 'darbe' uyarısı: Böyle yaparak Türkiye'ye...

Yazar Yusuf Kaplan, son dönemde başörtülü ve cübbeli insanlara yönelik artan saldırılarla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Kaplan, "Bu ülkeyi askerî darbelerle dize getiremeyenler, sosyal kaos çıkararak, zihinlerimizi işgal ederek birbirine düşürmeye ve diz çöktürmeye çalışıyorlar!" dedi.

2019-11-17 11:27:00 - 2019-11-17 11:44:28
Yusuf Kaplan'dan 'darbe' uyarısı: Böyle yaparak Türkiye'ye...

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, bugünkü köşesinde son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.  

Mustafa Kemal posteri önünde çocuklara secde ettirilmesi, başörtülü ve sarıklı-cüppeli insanlara yapılan saldırı ve tacizler ile art arda yaşanan siyanür intiharlarını konu alan Kaplan, olayların organize olduğunu belirterek sosyal bir kaosun çıkarılmak istendiğini yazdı.

"Bolivya ve Ukrayna türü darbeler..."

Sosyal kaos ortamıyla birlikte ülkenin yönetilemez hâle getirmeye çalışıldığını vurgulayan Yusuf Kaplan, şunları yazdı:

"Atatürk posteri önünde yapılan koreografik (!) tapınma biçimlerinin de, başörtülülere, sarıklı-cüppeli insanlara yapılan saldırı ve tacizlerin de, art arda yaşanan siyanür intiharlarının da organize olduğunu, sosyal kaos çıkararak, hem ülkeyi yönetilemez hâle getirmeyi hem de Bolivya, Ukrayna türü darbeler için sosyal kalkışmalara kışkırtmayı amaçladığını düşünüyorum."

"Askeri darbelerle dize getiremeyenler..."

Bütün kesimlerin sinir uçlarının kaşındığının altını çizen Kaplan "Bu ülkeyi askerî darbelerle dize getiremeyenler, sosyal kaos çıkararak, zihinlerimizi işgal ederek birbirine düşürmeye ve diz çöktürmeye çalışıyorlar! Gelinen noktada, ülkede, bütün kesimlerinin sinir uçları kaşınıyor, insanlar, patlamaya hazır bombalar hâline getirilmeye çalışılıyor!" ifadelerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

bir fırıldaklar dönüyor ama anlayamadım... geçmişte bu ülkede çok fırıldaklar dönderildi. o saldırıyı gerçekten o kadın mı yapmış? o yapmış ise gerçekte neden yapmış? kişisel olarak mı yapmış yoksa arkasında başkaları mı var? bir sürü soru...
 • Yanıtla

Alī

Mumkün olduğunca yazılarını okurum. Rahmetli Uğur Mumcu nun İslamí hassasiyeti yuksek versiyonu. Sakin kafayla zevkle okunuyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23