• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yusuf Kaplan ve Dursun Ali Erzincanlı'dan Arap Birliği açıklaması: Filistin'in aldığı karar...

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının ardından Arap Birliği Mısır'ın isteğiyle olağanüstü toplanma kararı aldı. Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki, skandal bir açıklama yaparak operasyonu kabul edilemez bulduklarını söylerken toplantıya katılan ülkelerin arasında Filistin'in de yer alması dikkatlerden kaçmadı. Bu gelişmenin ardından sosyal medyada Filistin'e yönelik kara propaganda başlatıldı. Yaşanan gelişmelere Yusuf Kaplan ve Dursun Ali Erzincanlı sert çıkarak asıl suçlunun Mahmud Abbas olduğu yönünde görüş bildirdi.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 21:12:00 - 2019-10-11 00:18:19
Yusuf Kaplan ve Dursun Ali Erzincanlı'dan Arap Birliği açıklaması: Filistin'in aldığı karar...

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının ardından Arap Birliği olağanüstü toplanma kararı aldı. Arap Birliği'nde yer alan ülkeler arasında Filistin'in de yer alması sosyal medyada ahlaksız propagandaya dönüştü. Yaşanan gelişmelere tepki gösteren Yusuf Kaplan ve Dursun Ali Erzincanlı, sosyal medya hesaplarından birer mesaj yayımladı.

"Filistin halkı Türkiye'ye ihanet edecek son halktır"

Yazar Yusuf Kaplan, Türkiye'yi kınayan mazlum Filistin halkı olmadığını ve bu yanlışa düşülmemesi gerektiğini belirterek, "Türkiye’yi kınayan Filistin değil
İsrail'in Filistin'in başına diktiği uşağı Mahmut Abbas'tır! Filistin, Türkiye’ye ihanet edecek en son halktır şu çivisi çıkmış dünyada! İnsaf yahu!" ifadelerini kullandı.

"Mahmud Abbas en büyük darbeyi..."

Dursun Ali Erzincanlı ise Filistin Harekti Başkanı Raid Salih'in, "Tasmasını İsrail'in ve ABD'nin tuttuğu Arap Birliği'ni tanımıyoruz" paylaşımını alıntılayarak, "Filistin yönetiminin aldığı karar, Filistin halkının kararı değil. Tıpkı 1949’da İsrail’i tanıyan İnönü yönetiminin kararı, Türk milletinin tamamının kararı olmadığı gibi. Mahmut Abbas en büyük darbeyi halkından yiyecek ve yemeli" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Y. YAMTAR

FİLİSTİN'İ FİLİSTİN HALKI YÖNETMEDİĞİ GİBİ, HİÇBİR ARAP ÜLKESİNİ DE MÜSLÜMAN ARAPLAR YÖNETMİYOR... BU KURALIN, KIYAMETE KADAR DA DEĞİŞECEĞİNİ SANMIYORUM... NEYİN SAVUNMASINI YAPIYORSUNUZ, ANLAYAMIYORUM...???!!!
 • Yanıtla

KURŞUNLU YORUM

Mahmut Abbas makamının işgalcisidir. Gazze'de yapılan seçimi Hamas kazandı. Batı Şeria'da seçim yapılsa Hamas kazanacaktı. Seçim iptal edildi. İsrail'in kuklası bu ........siz, o makamı, ülkesinin ırzına geçilmesi sırasında erketelik yapmak için kullandı. Yerleşim yerleriyle toprakları elden giderken, İsrail'in kucağıntan kalkmamıştır. Kendi milletinin değerlerini, çıkarlarını değil, düşmanın değerlerini savunur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı