• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanistan'dan Türkiye açıklaması: Uluslararası Adalet Divanı’na gideriz

Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'deki faaliyetlerine ilişkin konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, iki ülke arasındaki müzakerelerde ilerleme sağlanamaması durumunda Uluslararası Adalet Divanı’na gideceklerini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-02-07 15:52:00 -
Yunanistan'dan Türkiye açıklaması: Uluslararası Adalet Divanı’na gideriz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ile Kardak Adası konusundaki anlaşmazlıkla ilgili bir uzlaşma veya görüşme olamayacağını belirterek, Atina’nın hiçbir Yunan toprağını “gri alan” olarak kabul etmeyeceğini belirtti.

Yunan basınına konuşan Dendias, hiç bir Yunan hükümetinin bu konuda Türk yetkililerle müzakere ve görüş alışverişinde bulunamayacağı görüşünü dile getirdi.

"Uluslararası Adalet Divanı’na gideriz"

“Yunan hükümeti hiçbir Yunan toprağını gri alan olarak kabul edemez.” diyen Dendias, bunun bütün Yunan hükümetleri için bir kırmızı çizgi olduğunu söyledi.

Türkiye ile karasularında yaşanan münhasır ekonomik bölge sorununu önce iki ülke arasındaki müzakerelerle çözmeye çalışacaklarını kaydeden Yunanlı bakan, ilerleme sağlanamaması Uluslararası Adalet Divanı’na gideceklerini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar geçtiğimiz günlerde Yunanistan'ın, Ege'de uluslararası anlaşmalarla belirlenen gayri askeri statüdeki 23 adadan 16'sını anlaşmalara aykırı olarak silahlandırdığını belirterek "Yunanistan'dan uluslararası hukuka, imzaladığı anlaşmalara ve iyi komşuluk ilişkilerine göre davranmasını bekliyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

 ...............na kadar yolun var
 • Yanıtla

CİHAD

good by cehennemin dibine kadar yolunuz var ben gelicem talazlamaya korkmayın ateşiniz sönmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı