• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanistan'dan küstah çağrı!

Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasına karşı Avrupa'dan beklediği desteği bulamayan Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Ekaterini Sakellaropulu, AB üyesi ülkelerin liderlerine mektup gönderdi ve "seslerini yükseltmeleri" çağrısı yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-08-06 19:13:00 -
Yunanistan'dan küstah çağrı!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına karşı Avrupa'dan beklediği desteği bulamayan Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Ekaterini Sakellaropulu, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderlerine mektup gönderdi.

Sakellaropulu, aralarında Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Matterala’nın da bulunduğu 14 AB üyesi ülke liderine gönderdiği mektubunda, Türkiye’nin söz konusu kararına karşı Avrupa'nın "sesini yükseltmesi ve bunu kınaması gerektiğini" ileri sürdü

Sakellaropulu, Ayasofya-i Kebir Camii'nin ibadete açılmasının "bir fetih, hoşgörüsüzlük, içine kapanma ve kuşkuculuk sembolü olduğu" şeklinde iddialarda bulundu.

Mektubunda, bu mekanın, "Avrupa'nın ortak mirasının bölünmez bir parçası olduğunu" savunan Sakellaropulu, "Türkiye’yi, bu kararı gözden geçirmeye ve iptal etmeye çağırmaktan vazgeçmemeliyiz." diye küstah bir çağrı yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bu kadar da degil

İstanbul'u İmamoğlu aldı diye kendi egemenliklerine geçti sanıyorlar. Bu ne hal. Sahil şeritleri CHP belediyeleri diye adamlar buralar zaten bizde diyerek mısırla MEB imzaliyorlar. Türkiye olarak hala bağımsızlığımızı kazanamamış. Bizim adımıza kara veriyorlar. Kazım ayağı okadar uzun değil. Gerekirse kana kan. Kurtuluş mücadelesine devam.
 • Yanıtla

osmanli

AB, soracak hangisini yapalim? bizden okadar cok sey istiyorsun ki ama bize verdiklerin veya verbileceklerin bunu karsilamiyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı