• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yiğit Bulut'tan olay çıkış: Siz açıklayın, açıklamazsanız ben açıklayacağım

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanlarından olan Yiğit Bulut, TÜSİAD'a dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 12:08:00 -
Yiğit Bulut'tan olay çıkış: Siz açıklayın, açıklamazsanız ben açıklayacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanlarından olan Yiğit Bulut, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yaptığı konuşma üzerinden TÜİSAD’a sert sözlerle yüklendi.

Dış politika ve ekonomiye yönelik iktidarı eleştiren açıklamalarda bulunan TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’a MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan sert sözlerle karşılık vermişti. TÜSİAD’a Yiğit Bulut, MHP Genel Başkanı’nın partisinin grup toplantısında söylediği sözler üzerinden flaş bir çağrıda bulundu.

Bahçeli grup toplantısında "TÜSİAD’ın menşei ve mensubiyet duyduğu ülke neresidir? Bir kez olsun milli olun, bir kez olsun Türkiye’nin meşru tezlerine ve politikalarına destek verin" ifadelerini kullanırken bu sözleri hatırlatan Bulut paylaşımında “Yıllar önce TÜSİAD adına yapılan bir araştırma sonrası paylaştığınız raporda eklerden birinde bölünmüş Türkiye haritası var mıydı? Bunu gören bazı işadamları dernekten ayrıldı mı?” diye sordu.

Sorusuna cevap bekleyen Yiğit Bulut, aynı zamanda “Bu arada Tusiad'a bir soru: Yıllar önce TÜSİAD adına yapılan bir araştırma sonrası paylaştığını raporda eklerden birinde bölünmüş Türkiye haritası var mıydı? Bunu gören bazı işadamları dernekten ayrıldı mı? Cevap çok basit TÜSİAD’ı Siz açıklayın, açıklamazsanız ben açıklayacağım!” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yom

Yaw He he, hadi açıkla.

emekli

şahsen çok sevdiğim bir söz vardır, herkesle paylaşmak isterim, ''önce lafa bakarım laf'mı diye, sonra söyleyene bakarım adammı diye''..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23