• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yiğit Bulut'tan Bülent Arınç'a tepki

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın sözlerine tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2020-11-22 19:38:00 -
Yiğit Bulut'tan Bülent Arınç'a tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın şahsi ifadelerinin Cumhurbaşkanı ve hükümet ile ilişkili haline getirilemeyeceğini bildirdi.

"Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz"

Erdoğan, "Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı'yla hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur." dedi.

Yiğit Bulut'tan Bülent Arınç'a tepki

Yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini paylaşarak Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Bulut, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımda, "Fitne ateşi yakmaya çalışanlar, yakmaya çalıştıkları ateşte yanacaklar." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Bülent Arınç, konuk olduğu programda tepki çeken ifadelere imza atmıştı. Arınç, koronavirüs pandemisi döneminde, terör tutuklusu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Devran" kitabını okuduğunu söyleyerek dinleyenlere de tavsiye etmeye kalkmıştı.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "casusluk" suçundan tutuklanan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devam ettiğini söyleyen Arınç, "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir" şeklinde tepki çeken sözler sarf etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Sayin arinc sizin yeriniz artik orasi degil sizi kovmadan kendiniz istifa edin
 • Yanıtla

Üstad Kadir Mısıroğlu

Hadi ordan  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23