• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni başkan açıkladı: Lütfü Savaş bakın kimlerden borç almış! Tam skandal

Yeniakit Publisher
2024-04-11 20:36:00 -
Yeni başkan açıkladı: Lütfü Savaş bakın kimlerden borç almış! Tam skandal

Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanan AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, belediyenin Lütfü Savaş yönetiminden kalan 7 milyar TL'nin üzerinde borcu bulunduğunu açıkladı. Öntürk, Savaş'ın tefecilerden bile borç aldığını söyledi.

Türkiye 31 Mart 2024'te yerel seçimlerinde sandık başına gitti. Ülke genelinde 61 milyondan fazla vatandaşın oy kullandığı seçimde Hatay, CHP'den AK Parti'ye geçti.

Depremin yaralarının sarıldığı AK Partili Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, belediyenin güncel borç durumunu açıkladı.

Öntürk, Hatay Büyükşehir Belediyesinin CHP'li Lütfü Savaş döneminden kalma 7 milyar TL'nin üzerinde borcu olduğunu açıkladı.

Hatay'da kapalı kapılar ardında yürütülen kirli siyasetlerin son bulduğunu belirten Başkan Öntürk, "Bugün öğrendim ki belediye için tefeciden bile borç alınmış. Korkmayın artık bu “aile şirketi devri” sona erdi. Ben değil, biz şiarı ile bu belediyeyi yöneteceğiz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

İyi güzel de denetim devletin sorumluluğu değil mi? Nasıl tefecilerden borç alır belediyeler? Bu şahsı bir an Adalet önüne çıkarıp o burcu ödemeli edindiği varlıklardan. Bu Türk milletinin parası yok edip kendi malvarlığı büyük tutmaktır. Türkiye de zor çalan çalana İstanbul zanetiyordum sadeceg

eko

ee bunlardan kim hesap soracak. Baklava çalan çocuktan hesap soran savcılar nerede. Siyasetçilerden hesap soracak yürekli savcı yok mu?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23