• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Yalancı’ CHP’li utanmadan konuşmaya devam ediyor!

“Elektrik fiyatlarına yarından itibaren yüzde 15 zam geldi” yalanını ortaya atan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’dan yeni bir ‘algı’ çıkışı geldi. 30 Eylül’de “yüzde 15” zam geldiği yalanı ortaya çıktığı günden bu yana kamuoyundan özür dilemeyen Akın, yeni bir yalana daha başvurdu ve “Işıkları da söndürecekler” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-11-28 15:37:00 -
‘Yalancı’ CHP’li utanmadan konuşmaya devam ediyor!

CHP yalana doymuyor; Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından yardımcısı Ahmet Akın da sürekli yalanlar üzerinden siyaset yapmayı sürdürüyor. 

30 Eylül’de  “EPDK, elektriğe yüzde 15 zam yaptı!” iddiasında bulunmuştu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 30 Eylül’de sosyal medya hesabından “Duyduk ki, AK Parti iktidarı tüm uyarılarımıza kulak tıkayarak kara kış yaklaşırken vatandaşı karanlığa mahkum eden elektrik zammı yapmış. EPDK yarından geçerli olmak üzere elektrikte yüzde 15 bir zam daha yapmış. Bu insafsız elektrik zammını geri çekin!” demişti. 

EPDK’dan yalanlama gelmişti

CHP’li Ahmet Akın’ın açıklamasını aynı gün EPDK’dan yalanlama geldi ve “Elektriğe zam yok” denildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıklmaasında şunları kaydetti:

“1 Ekim 2021 itibariyle nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isteriz ki elektrik tarifelerine yönelik yapılan bütün değişiklikler Kurumumuz tarafından şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmakta ve ilgili Resmi Gazete’de de yayımlanmaktadır. Belirlenen birim bedeller ile ilgili hiçbir dağıtım ya da perakende şirketi tüketicilerimizin faturalarına -gizli ya da açık şekilde- ek bir bedel yansıtamaz. Bu konuda yapılan manipülatif haberlere itibar gösterilmemesini de önemle hatırlatırız."

30 Eylül’den bugüne kadar elektriğe zam yapılmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın 30 Eylül’de elekrik fiyatlarına yüzde 15 zam geldiğini öne sürmesinin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen herhangi bir zam açıklaması yapılmadı. İddiasının “yalan” olduğu ortaya çıkan CHP’li Akın bugüne kadar kamuoyundan özür dilemedi. 

“Yalancı” CHP’li utanmadan konuşmaya devam ediyor

“Elektriğe yüzde 15 zam yapıldı” iftirasını ortaya atan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, utanmadan yine çıkıp konuştu ve bu kez “Işıkları da söndürecekler” yalanını ortaya attı. Tıpkı Kemal Kılıçdaroğlu gibi ‘yalanlar’ üzerinden siyaset yapmaya kalkışan CHP’li Akın, Cumhuriyet’e konuştu. Akın, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada Türkiye genelinde kamunun genel kullanımına yönelik bulvar, cadde, sokak, alt-üst geçit, köprü, meydan ve yaya geçidi ile kamuya ait park ve bahçe gibi yerlerin genel aydınlatma saatlerinde değişiklik yapılacağını ve bu şekilde ışıkların söndüreleceğini iddia etti. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HAİNLER

Bidon la trompi bile sizi kurtaramadı ha.
 • Yanıtla

İşsiz

Övünce bak. 30 Eylül’den bugüne kadar (59 gün) elektriğe zam yapılmamış. Ne büyük başarı ama. Son bir yıldır yapılan zamları da söyleseydin ya!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23