• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

WhatsApp'tan yeni özellik! Yine tartışma çıkartacak adım

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğini kamuoyu ile paylaştı. Gizlilik sözleşmesi kararı sonrası milyonların güvenlik endişesi nedeniyle tepki çeken WhatsApp'ın 'para transfer özelliği' yeniden tartışmalara neden oldu.

Yeniakit Publisher
2021-04-02 15:41:00 -
WhatsApp'tan yeni özellik! Yine tartışma çıkartacak adım

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp, heyecanlandıran haberi verdi. Para transfer özelliği geliyor. İşte detaylar...

WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısına büyük kolaylık sağlayacak bir müjde geldi. Kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özellik aktif edilecek.

Konuyla ilgili bilgilere göre, Brezilya Merkez Bankası Visa ve Mastercard kartları ile WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerine izin vermeye hazırlanıyor. Firma tarafından bir yetkili son hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Söz konusu özelliğin ilk olarak Brezilya'da kullanıma gireceği belirtildi. Sosyal medya devi Facebook bünyesinde olan WhasApp ile ilgili alınan yeni karar kullanıcıların güvenlik endişesini arttırırken bazılarını ise heyecanlandırdı.

Facebook'un planları arasında WhatsApp'a entegre edilecek sistem ile platform üzerinden alışveriş imkanı sunmak var.

2020 yılında Brezilya'da denenen proje, daha sonra alınan kararla askıya alınmıştı. Konu ile ilgili resmi bir tarih bulunmuyor.

Tartışma çıkaran gizlilik sözleşmesi kararı

WhatsApp'ın 4 Ocak'ta güncellenen "Gizlilik İlkesi"ne uygulamanın resmi sitesinde de yer verildi. Sitede yer alan metinde, WhatsApp'ın Facebook şirketlerinin bir parçası olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Hizmetlerimizin yürütülmesi, sağlanması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla WhatsApp; hizmetlerimizi ne zaman yüklediğiniz, kullandığınız veya hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz dahil olmak üzere bazı bilgileri almak veya toplamak zorundadır. Aldığımız ve topladığımız veri türleri, hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Hizmetlerimizi sağlamak için belirli bilgilere gereksinim duyarız ve bunlar olmaksızın hizmetlerimizi size sağlayamayız.

Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur. Hizmetlerimizin ve Facebook şirketi ürünleri dahil bu şirketlerin sunduğu olanakların yürütülmesi, sunulması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla bu şirketlerden aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve bu şirketler de bizim onlarla paylaştığımız bilgileri kullanabilirler.

WhatsApp, kullanıcıların hangi verilerini toplayabiliyor?

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor?

Yan Hizmetler

Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük

Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler

Kurumsal Etkileşimler

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yunus

BİZ ÇOKTANDIR PARA TRANSFERİ YAPIYOZ WATSAPPTAN ZATİ, RESMİNİ ÇEKİP YOLLUYOZ :)))
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23