• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Venezuela’daki darbe girişiminde yeni gözaltılar var

Venezuela’da darbe girişimi nedeniyle 5 Mayıs’ta gözaltına alınan 13 kişinin ardından 3 kişi daha gözaltına alındı.

Yeniakit Publisher
2020-05-10 12:33:00 -
Venezuela’daki darbe girişiminde yeni gözaltılar var

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Podrino Lopez, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımda, 3 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Daha önce darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen ve aralarında 2 ABD’linin de bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Podrino Lopez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yüzleri kapatılmış 3 kişinin fotoğrafını paylaşarak gözaltına alındıklarını açıkladı. Lopez paylaşımında, “Adım adım. Üç paralı asker daha Vargas’taki Puerto Cruz’da gözaltına alındı. Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri’ni (FANB) tebrik ediyorum. İnsanlarla anavatanın koruyucu kalkanı olmaya devam ediyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Aralarında ABD’li asker de vardı

Venezulea’da darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen 8 kişi, 5 Mayıs’ta gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 8 kişinin arasında Luke Denman ve Airan Berry adında 2 ABD’linin de bulunduğu ortaya çıkmış ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Karakas’taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’te düzenlediği basın toplantısında ABD’nin bu darbe girişiminin arkasında olduğunu öne sürmüştü. Aynı gün açıklama yapan Maduro, toplamda 13 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı. Savunma Bakanı Lopez’in paylaşımıyla gözaltı sayısının 16’ya çıktığı belirtildi.

Maduro’yu kaçıracaklardı

Denman’ın aldığı görevin detayları ortaya çıktı. Söz konusu plana göre Denman’ın, havalimanını kontrol atlına alarak Maduro’nun ABD’ye götürülmesini kolaylaştıracağı ifade edildi. Öte yandan, darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen Denman ve Berry’nin Venezuela’da yargılanacağı belirtildi. Devlet Başkanı Maduro’nun ise “Donald Trump bu istilanın baş sorumlusudur” ifadelerini kullandığı bildirildi.

ABD vatandaşlarını almak için uğraşacak

Öte yandan konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'da darbe yapma hazırlığında bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Amerikan vatandaşlarını geri almak için ‘her yolu’ kullanacaklarını belirtmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdulcabbar

Amerikayı ele geçirmiş olan ve dahi cirüsü dünyaya yayan Zındık cemaatinin işidir....Uzaklarda aramayın...Bu Zındıklar her ülkenin bizzat içinde olup, o ülkenin sanayi, Bankacılık ve dahi sigorta şirketlerinin de umumiyetle sahipleri olan para babalarıdır...Onlar Tefecilik (Bankacılık) ile semirirler...
 • Yanıtla

serdar

reisim venezuellaya müdahale etme zamanımız geldi bence.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı