• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uyuşturucu illetinden namaz ile kurtuldu

Alkol ve uyuşturucu illetinin pençesine düşen ve AMATEM’de tedavi gören Karamanlı 30 yaşındaki Yusuf Zorlu, mücadelesindeki başarının sırrını namaz ve şiir olarak açıkladı. Zorlu, ‘İkinci kez yattığım merkezde terapi için namaz kılmaya ve şiirler yazmaya başladım. Önce namazımı kılıp sonra da 4-5 şiir yazıyorum” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-27 10:11:00 -
Uyuşturucu illetinden namaz ile kurtuldu

Konya’daki Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi ve Eğitim Merkezinde (AMATEM) gördüğü terapi ve tedavinin yanı sıra şiir yazarak madde bağımlığından kurtulmayı başaran 30 yaşındaki Yusuf Zorlu, artık geleceğe umutla bakıyor.

Karaman’da dünyaya gelen Zorlu, küçük yaşta babasını kaybetmesinin ardından çalışmaya başladığı sanayide, 15 yaşındayken alkol kullanmaya başladı. Daha sonra bir arkadaşının “Bir kere kullanmakla bir şey olmaz” dediği uyuşturucu maddeyi deneyen Zorlu, gün geçtikçe bağımlı hale geldi.

AMATEM’deki ilk tedavisinin sonunda sağlığına kavuşamayan Zorlu, ikinci kez yattığı merkezde alkol ve uyuşturucudan kurtulmak için gördüğü tedavinin yanı sıra, bazı dini vecibeleri yerine getirdi, terapi içinse şiir ve makale yazdı.

Alkol ve uyuşturucudan şiir ve yazılar yazarak hızlı bir şekilde kurtulmayı başaran Zorlu’nun, hem çevresine hem de ailesine karşı davranışlarında değişiklikler başladı. 

Zorlu, yaptığı açıklamada, 7 yaşında babasını kaybettiğinden küçük yaşlardan itibaren hayatın zorluklarıyla mücadele etmeye çalıştığını söyledi.

Yusuf Zorlu, “Psikolojik sıkıntılarım dolayısıyla ve arkadaş çevremin baskısıyla uyuşturucu madde kullanmaya başladım. Uyuşturucu madde kullandığımdan denetim altına alındım. Daha sonra ‘Uyuşturucu madde kullanımını nasıl bırakırım?’ diye düşündüm” dedi.

Ailesinin desteği ile ilk önce AMATEM’de tedavi görmeye karar verdiğini dile getiren Zorlu, “AMATEM’e yattıktan sonra mücadele ettim. 3 haftalık bir tedavinin ardından uyuşturucuyu ve alkolü tamamen bıraktım” ifadelerini kullandı.

Zorlu, merkezde tedavi gördüğü sırada kendini şiire verdiğini belirterek, “Daha önce de şiir ve makale şeklinde yazılar yazıyordum. Merkezde ‘Kendimi alkolden ve uyuşturucudan nasıl kurtarırım?’ diye düşündüm. Namaz kılmaya, namazdan sonra da şiir yazmaya başladım. Merkezde günlük 4-5 sayfa şiir yazıyordum” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meleknur

ELBETTE İNSAN HATA YAPAR ÖNEMLİ OLAN O HATADAN KURTULMAK VE DOĞRU OLANI FARK EDİP BİR DAHA DÖNMEMEK ÜZERE TÖVBE ETMEKTİR. DEVLETİN BU DESTEK ÇALIŞMASI DAHADA HIZLI VE HER SIKINTIDA OLANLARA ULAŞMALI. DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ BU DURUMDA OLAN HERKESE SAHİP ÇIKARAK VATANIMIZIN EVLATLATLARININ YOK OLMASINI ENGELLEMEK VE HEM AİLELERİNE HEM DE VATANA HAYIRLI NESİLLER KAZANDIRMAK OLSUN. HERKES SEFERBER OLSUN KÖTÜ ALIŞKANLIĞI OLANI BİLEN HASTAHANEDEN KURUMA BİLDİRİLSİN İKNA KABİLİYETİ YÜKSEK GÖREVLİLER GİDİP O ŞAHSI HASTAHANEYE GELMEYE KARAR VERENE KADARBIRAKMASINLAR. NE HALİ VARSA GÖRSÜN DEMEK MİZİM MİLLETİMİZE YAKIŞMAZ. ZATEN DÜŞÜNSE O BATAKLIĞA GİRMEZ!
 • Yanıtla

Ben Bilmem

Sadece uyuşturucu değil; Alkol, psikolojik hastalıklar , hayata karamsar bakma, agresiflik öfke bunlardan kurtulmak istiyorsanız Önce Allaha gerçekten güvenin sonra namaza başlayın ve devam edin...Ama hemen geçecek diye acele etmeyin..Sabredin ve namaza devam edin kurtulduğunuzu göreceksiniz..Kurtulunca bırakmayın sakın namazı..Hayatın diğer güzelliklerini de yaşayacaksınız.Ama huşuya dikkat edin ve namazlarınızı hızlı değil yavaş kılın...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23