• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uykudaki kocasını baltayla öldüren kadının savunması 'pes' dedirtti!

Zeytinburnu'nda 2019 yılında kendisinden 28 yaş büyük dini nikahlı birlikte yaşadığı kocasını gece uyurken 15 balta darbesiyle vahşice öldüren Fazilet Azimi'den dehşete düşüren savunma geldi. Daha önceki ifadesinde kocasının kendisinin öldürdüğünü itiraf eden Azimi şimdi de suçu eve gelen polislere attı. İfadesini değiştiren Azimi, "Polis baltayı eline aldı ve kocamın beynini dağıttı. Öldürücü darbeyi vurdu. " dedi.

Yeniakit Publisher
2021-12-07 20:03:00 -
Uykudaki kocasını baltayla öldüren kadının savunması 'pes' dedirtti!

Zeytinburnu'nda 24 Kasım 2019 günü gece saatlerinde 57 yaşındaki dini nikahlı eşi Hasan Özbek’i balta ile öldüren yabancı uyruklu 29 yaşındaki Fazilet Azimi’nin davasının görülmesine devam edildi.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Bakırköy Profesör Doktor Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne bağlı adli servis biriminde tedavi gören tutuklu sanık Fazilet Azimi hazır bulundu.

"Eve gelen polis kocamın beynini dağıttı"

Duruşmada söz verilen Azimi “Bir şey söyleyeceğim sizin için sürpriz olacak bu söylediğim. Kocamı darp ettim fakat ben katletmedim. Kocamı eve gelen polis katletti. Ben eşimi darp ettikten sonra ölmesin diye ambulans ve polis çağırdım. Eve gelen bir polis bana baltanın yerini sordu, ben de gösterdim. Polis baltayı eline aldı ve kocamın beynini dağıttı. Öldürücü darbeyi vurdu. Çocuklarımın yaşları küçük, benim onların yanında olmam lazım. Katil dışarıda çocuklarım için endişeleniyorum. Ben dışarı çıksam da can güvenliğim olmayacak” şeklinde konuştu.

Duruşma ertelendi

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Fazilet Azimi için Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan akli dengesinin yerinde olup olmadığı yönünde raporun beklenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Daha önce öldürülmekten korktuğu için yaptığını söylemişti

Öte yandan Fazilet Azimi daha önce yaptığı savunmasında maktul eşinin kendisini darp ettiğini söylemişti. Azimi öldürüleceğinden korktuğu için eylemi gerçekleştirdiğini savunmuştu.

İddianame

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 24 Kasım 2019’da Zeytinburnu’nda meydana gelen olay anlatılmıştı. Olay günü saat 21:00 sıralarında maktulün eve geldiğinin açıklandığı iddianamede, sanığın çocuklarının ve eşinin uyumasını beklediği, maktulün uyumasının ardından gece saat 03:30 sıralarında eşinin uyuduğu odaya geldiği belirtilmişti. Sanığın burada beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak eşine 15 kez balta ile vurduğu ve maktulün olay yerinde hayatını kaybettiği de iddianamede açıklanmıştı. Azimi’nin ‘beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edilmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

teoman

Bunu erkek yapsaydı kıyamet kopar kadın dernekleri gösteri yapardı. Kadında erkekte yapsa hiç bir şekilde onaylanamaz
 • Yanıtla

Sezgin

Antalya alim musluman dernegi ni neden haber yapmadiniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23