Ünlü gazeteci: HDP'li Sezai Temelli, İsmet İnönü'nün akrabası

Sabah yazarı Ersin Ramoğlu, geçtiğimiz haftalarda Siyonistlerin ağzıyla konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, İsmet İnönü'nün "Temelli" soyadını alan kardeşi Seniha Temelli'nin torunu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temelli için, "Bu adam var ya, Kürt değil." ifadesi kullanmıştı.

23 Mayıs 2019 Perşembe 14:40
Ünlü gazeteci: HDP'li Sezai Temelli, İsmet İnönü'nün akrabası

Sabah gazetezi yazarı Ersin Ramoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı İsmet İnönü arasındaki akrabalık bağını açıkladı. 

"Kardeşinin torunu"

Ramoğlu şunları yazdı: 

"İsmet Paşa'nın soyadı 'İnönü' idi.

Kardeşleri ise 'Temelli' soyadını almıştı.

Bu soyat İnönü'nün kardeşlerinin unutulmasını sağladı.

Halbuki İnönü'nün 3 kardeşi vardı.

Hasan Rıza, Seniha ve Hayri...

Siyonist İsrail'in ağzıyla konuşup "Buralar vadedilmiş topraklardır" diyen HDP Eş Başkanı Sezai Temelli var ya işte o İnönü'nün ablası Seniha Temelli'nin torunu olur...

İsrail devletini dünyada ilk tanıyan ülke de İnönü'lü CHP Türkiye'si idi...

Anlayın işte!

Duruşunuzu ve milli şuurunuzu asla bozmayın!

Gelecekleri varsa görecekleri de var."

Erdoğan'dan Temelli'ye "Kürt istismarcısı" eleştirisi

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi, bir konuşmasında İstanbul doğumlu Sezai Temelli'nin Kürtleri istismar etmesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan Türkiye'ye sesleniyorum, bu adam Kürt değil. Kürtler üzerinden istismar yapan birisi. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu adam Kürdistan diyor. Kürdistan'da oylar HDP'ye verilecekmiş. Özhaseki dururken oyunuzu soyadı Yavaş olan birine mi vereceksiniz? Pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım." ifadelerini kullanmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 14:40

YORUM YAZ

 • dumanlıdumanlı26 gün önce
  inönü dünyada 70 milyon insanın öldüğü ikinci dünya savaşında vatandaşının burnunun kanamsına izin vermemiştir. şimdikiler katil esat derken cumayı emevi camiinde kılacağız derken yüzlerce sivil ve askerimizi kaybetmemize neden olmuştur. hangisi devlet adamlığı
 • hercaihercai26 gün önce
  Kurt degil tabii ki, o adam bir Ermeni Pakrudinisi.
 • yediemirleryediemirler26 gün önce
  Siyonist İsrail'in ağzıyla konuşup "Buralar vadedilmiş topraklardır" diyen HDP Eş Başkanı Sezai Temelli var ya işte o İnönü'nün ablası Seniha Temelli'nin torunu olur...İsrail devletini dünyada ilk tanıyan ülke de İnönü'lü CHP Türkiye'si idi...Anlayın işte!
 • MehmetMehmet26 gün önce
  @MEMLEKETİM, onlar Alevi değil. Aleviliğin A'sını bilmezler, ama kendilerini Alevi gibi pazarlarlar. Onların kim olduğu ancak 1915'ten önceki dede isimlerine bakarak anlaşılır. Ben söylemeyeyim.Belli zaten.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM26 gün önce
  temelli alevidir hdp de kürtten çok alevi vardır chp başkanı ve chpnin bir çoğuda
 • MaraşlıMaraşlı27 gün önce
  Atatürkün yağdanlıkçısı Kökü ermeni olan birinden ne hayır gelecek , adamlar techir edilmenin intikamı ile yaşıyorlar. kürtlükde bunların maskesi, kürdistan(küçük ermenistana) yallah
 • Ismail Hakkı Gönül işte gerçek işte belge ve bilgi bizler bu CHP lilerin neler ve kimler olduğunu öğrendik ama HDP ye oy verenler bilmez Hele Hele CHP seçmeni hiç bilmez bizde paylaşarak bildirelim istedik.Ismail Hakkı Gönül işte gerçek işte belge ve bilgi bizler bu CHP lilerin neler ve kimler olduğunu öğrendik ama HDP ye oy verenler bilmez Hele Hele CHP seçmeni hiç bilmez bizde paylaşarak bildirelim istedik.27 gün önce
  Işte Hakiki bilgi ve belge ister inanın ister inanmayın CHP lilere paylaşarak bildirelimki bilsinle duysunlar vebalini almamış oluruz.
 • MANASGURMANASGUR27 gün önce
  Osman adlı kişiye : İnönü hangi kahramanlığı yaptı söyler misin? M.Kemal kendisine kıyak geçmeseydi sıradan bir subay olarak tarihi ömrünü tamamlardı.
 • Oğuz hancıOğuz hancı27 gün önce
  Bu durumda sezai temelli kürt oluyor
 • Haydar AlihanağaHaydar Alihanağa27 gün önce
  osman adıyla yazanİnönü'nün kahramanlığıda tırnağı da senin olsun. Kurtve Ali KOÇ adıyla yazan FETTOŞLAR İnönünüz 1947 yılında Türkiyeyi ikili anlaşmalarla Amerika mandasına sokan ağababanız olduğunu bilmiyorsunuz.Kardeşi çolak mı topal mı ne lakabıyla bilinen Hasan Rıza de nüfuz ticaretinin şahıydı? Dede koruk yer torununun dişi kamaşır mesele bu.
 • VATAN DAŞVATAN DAŞ27 gün önce
  İnönü'nün yaptığı kötülüklerin yanında bu temelsizin yaptıkları devede kulak kalır. Daha 1911'de ordudan 5 bin subayı İttihatçı değil diye attı. Sonra Balkan savaşı patladı. Acemi İttihatçı subaylar kıçı kırık çetelere yenildi. Balkanlar elden çıktı. Ancak bunu yazan herif de pirü pak değildir. 1990'lı yıllarda Refah'ın yükselmesi karşısında yalın kılıç savaşmış, hızını alamayıp Trabzon Belediye Başkanı'nın sakalına sövmüştür. Şimdi güvendiği dağlara kar yağıp darbe ihtimali ortadan kalkınca gelip sövdüğü adamlara yamanmıştır.
 • ahmed saidahmed said27 gün önce
  üstad Bediuzzaman inenü hakkında ''o asuriidir'' demiştir.yani asurludur.asurlular putperest idiler.demek bu herif de asuriidir
 • osmanosman27 gün önce
  İsmet İnönü gibi bir kahramanın kesip attığı tırnak olabilirsiniz?
 • EKOLL EKOLL 27 gün önce
  Siyonizmin savunuculuğunu yapmasının nedeni ortaya çıktı
 • Hadi Hadi 27 gün önce
  Zaten inönü musevi olmasa haçlı batı onu başbakan yaparmıydı hiç,allah inönüyü cehenneme yakıt yapsın,bu sezaiyi yerle bir etsin inşallah,bu aşağılık sezaiyide cehenneme yakıt yapsın inşallah
 • hayrihayri27 gün önce
  ismetinönü ermeni degilmiydi ?! Kürt sifati ile pkkya destek verenlerin ezici cogunlugu gizli ermeni degilmi! daha dogrusu ermeni dönmesi musevi??? tabiki vaad edilmsi topraklardan bahsedecek.... biz nezaman romadan bahsedecegiz?
 • Kurt Kurt 27 gün önce
  Yedi düvele kafa tutmuş silah sıkmış Adama yaptığınız benzetmeye bakın Allah korkunuz da kalmamış
 • MemoMemo27 gün önce
  ula birakin adamcagizi Rahat uyusun ölmüslerin arkasinda öaf ediyosunuz la sizin bütün sülaleniui toplasaniz bortane inönü kadar yurduna milletine hayri dokunmus bu ülke icin gerektiginde kanini dökmüs bence sizler müslüman degilsiniz birilere hos görünmek icin yaziyorsunuz bunlari selam ve dua ile
 • soguzsoguz27 gün önce
  hiç şaşırmadım hem hiç. benim devlet yetkililerinden bir ricam olacak. parti başkanları milletvekilleri belediye başkanları önemli devlet kurumlarındaki kişilerin yani yinetimde karar mekanizmasının başında hukukta vs herkim varsa tüm sicil kayıtlarını görmemize imkan sağlasın. bizleri kim yönetiyor ve kimler yönetmek istiyor bilmek hakkımız olmalı. haksızmıyım?
 • AlpagunAlpagun27 gün önce
  İçimizdeki kırıpto yabancı devşirmeler ortaya çıkıyo lozanı bimkez daha düsünmek lazım
 • ........27 gün önce
  vay gevur t.humu vay
 • Ali KOÇAli KOÇ27 gün önce
  İsmet İNÖNÜ'nün arkasında koskoca KURTULUŞ SAVAŞI var.nasıl bir algı oluşturuyorsunuz anlaşılır gibi değil...
 • KEMALİST 1453KEMALİST 145327 gün önce
  II. Dünya Savaşı’na Türkiye, Fransa ve İngiltere ile bir savunma anlaşması yapmış olmasına rağmen katılmayarak tarafsız kalmıştı. Haziran 1945’e gelindiğinde savaştan büyük bir güç olarak çıkan Sovyetler Birliği’nin Türkiye’yi tehdit etmeye başlaması ve Stalin‘in özellikle Boğazlar üzerindeki denetim talepleri dönemin hükümetini gittikçe Amerika Birleşik Devletleri’yle ve Batılı güçlerle ilişkilerini geliştirme amacına yönetti. Kapitalist bu güçlerin Komünizm’e karşı bir mücadelesi olan Soğuk Savaş dönemine girilirken Türkiye Ortadoğu’da müttefiklerinin yanında olduğunu ve Kuzey Atlantik Paktı’na bakışını İsrail’i tanımakla gösterdi.
 • Emin olEmin ol27 gün önce
  RTE ve yagdanliklari 1950 ye kadar olan tek parti döneminde ne yapıldıysa 10 katını yaptılar yapıyorlar bu dönem o dönemden de büyük bir .......... anılacak haberiniz olsun bay akit.belkide vatan millet sakarya edebiyatı yapan berduş partileri iktidar yüzü göremeyecek..çünkü insanımızı bıktırdı kavaklar yetmiyor yürümüyor bu gemi
 • TurulTurul27 gün önce
  Bizim topraklarimizi baskalarina vaad eden bir adam nasil oluyorda bu ülkede elini kolunu sallayarak gezebiliyor? Bu ülkede hainligin cezasi yokmu? Baska ülkelere bizim topraklarimizi peskes cekmek acik bir savas ilanidir. Bu herifi yok etmek vatana hizmettir. Türk Müslüman evladi uykudan uyan ve intikamini al.
 • galipgalip27 gün önce
  israil le şu an ne alıp ne satıyoruz bilgisi olan varmı
 • fevzifevzi27 gün önce
  uyanın Türk milleti kriptolar yavaş yavaş günyüzüne çıkıyor
 • ayşe mutayşe mut27 gün önce
  Şaşırdık mı? tabii ki hayır böyle bir dayıdan böyle bir yeğen çıkar da ondan arkadaşını akrabanı söyle sana kim olduğunu söyleyeyim
 • Rüyada vaat etmislerRüyada vaat etmisler27 gün önce
  Kim vaat etti ulan size bu toprakları, toprak vaatle değil kan ile alınır. Kanı yeten varsa işte meydan,o meydana senide bekleriz bizzat savaşın içinde, arkadan nutuk atıcı olarak degil.
 • sukrusukru27 gün önce
  CHP,nin ezanı niye yasakladığı şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019