• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ülkesindeki seçimler öncesinde Türkiye ile anlaşma yaptı! Güney Amerika ülkesi ile milyarlarca dolarlık hedef...

Türkiye'yi ziyaret eden Kolombiya Devlet Başkanı Duque ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ortak bir basın toplantısı düzenledi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin 5 milyar dolara çıkarılacağı öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-20 19:03:00 -
Ülkesindeki seçimler öncesinde Türkiye ile anlaşma yaptı! Güney Amerika ülkesi ile milyarlarca dolarlık hedef...

Kolombiya Devlet Başkanı Duque ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İlişkilerimizi 2 yılda bir Cumhurbaşkanları düzeyinde gerçekleştireceğimiz görüşmelerle geliştireceğiz. Hedefimiz ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmaktır.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki en önemli ortağımız Kolombiya Cumhurbaşkanı'nı ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Dışişleri Bakanım 26 Nisan'da Kolombiya'yı ziyaret etti. İlişkilerimizi 2 yılda bir Cumhurbaşkanları düzeyinde gerçekleştireceğimiz görüşmelerle geliştireceğiz. Hedefimiz ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmaktır.

Kolombiya hali hazırda Brezilya'nın ardından Latin Amerika'da en büyük ikinci ticari ortağımızdır. 2021'de ticaret hacmimiz, ikiye katlanarak 2 milyar doları aştı.

(Türkiye-Kolombiya ilişkileri) İmzaladığımız ortak bildiriyle ülkelerimiz arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine yükselttik.

THY, Bogota hattında her gün sefer düzenliyor. Kolombiya ile ilişkilerimizi geliştirme konusunda karşılıklı çalışıyoruz. Bilhassa göç konusunda etkilenen 2 ülke olarak önem veriyoruz. Türkiye, bursları kapsamında 177 bin Kolombiyalı öğrenciye eğitim hakkı sağladık. Kolombiya'da 29 Mayıs'ta ilk turu gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

İmzaladığımız ortak bildiriyle ülkelerimiz arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine yükselttik.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail

Kolombiya Cumhurbaşkanı olan bu Duque denen köpek, tescilli ABD/Cia ajanı! Dolayısıyla çok fazla umut bağlamayın bu ite! Hatta bu itin gerçek yüzünü Venezuellalılara sorun!!!

Eser

amaan k.k duymasin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23