• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Ülkemde ne işin var, defol git maymun suratlı"

Almanya’da, Afrika asıllı bir adam, çocuğuyla yolda yürürken bir Alman kadının “Ülkemde ne işin var? Çocuğunu da al, defol git maymun herif” şeklindeki hakaretlerine maruz kaldı.

Yeniakit Publisher
2021-11-30 23:15:00 -
"Ülkemde ne işin var, defol git maymun suratlı"

Münübe Yılmaz

Dünyaya insan hakları dersi vermeye kalkan ülkeler, kendilerinden olmayanlara her türlü muameleyi reva görüyor. Bu gerçeği tüm çıplaklığıyla ortaya koyan son olay Almanya’da yaşandı. Berlin’de, Balogun Adegbayi adındaki Nijerya asıllı bir adam, çocuğuyla yolda yürürken bir Alman kadının ırkçı saldırısına uğradı. Kendisine yapılan hakaretleri telefonuyla kaydeden 32 yaşındaki Adegbayi, çirkin olayın görüntülerini Twitter hesabından paylaştı. Videoda ırkçı Alman kadının, Afrika asıllı Adegbayi’ye defalarca, “Maymun suratlı” diyerek hakaret ettiği görülüyor. Apartman girişinde çekilen görüntüde, ırkçı kadının “Ülkemde ne işin var? Çocuğunu da al, defol git maymun herif. Özürlü maymun seni, şimdi buradan defol git, yoksa çarparım suratına” sözleri de net bir şekilde duyuluyor.

“Bir yaşındaki çocuğumun yanında olması beni üzdü”

Nijerya'da doğan ve 7 yıldır Almanya'da kredi danışmanı olarak çalışan Adegbayi, kendisini en çok rahatsız eden şeyin, ırkçılığa bir yaşındaki çocuğunun yanında maruz kalması olduğunu belirtti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bahattin

Almanlari kinamayin bu günlere gelebilmek icin cok büyük bedeller ödediler, sogra bir yabanci geliyor kendi ülkesinde elini kolunu salliyarak geziyor ben kesinlikle kizmiyorum Almanlara Türkiyedeki Suriyelileri düsünün bir kavga yada kötü birsey olsa defolun gidin savasin ülkeniz icin diyoruz en azindan ben hep diyorum silah tutanlar gidip ülkesini korusun diyorum komsumuz din kardesi oldugu halde Alman okadar zulüm görmüs neden istesin bir yabanciyi ülkesinde
 • Yanıtla

Salihce

Biz Afganlara Suriye lilere onlar Afrikalılara.. garip heryerde garip!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23