• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ücretli öğretmenlerden Başkan Erdoğan'a çağrı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çağrı yapan ücretli öğretmenler, "Tek isteğimiz emsali dönemin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan 2018 ücretli öğretmen atamasının tekrar yapılmasıdır" çağrısında bulundu. Öğretmenler, "2022 yılı içerisinde 5 yıl çalışarak 540 gün primini doldurmuş eğitim fakültesi mezunu ve formasyon sahibi liyakatli ücretli öğretmenlerin mağdur bırakılmaması kaydıyla 10 bin kadro talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2022-05-24 18:59:00 -
Ücretli öğretmenlerden Başkan Erdoğan'a çağrı

 Recep Yeşil  İstanbul 

Türkiye Ücretli Öğretmenler Platformu üyeleri “Ücretli Öğretmenler İçin Kadro” etkinliğinde buluştu.

Öğretmenler, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Tek isteğimiz emsali dönemin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan 2018 ücretli öğretmen atamasının tekrar yapılmasıdır" çağrısında bulundu.

"10 bin kadro talep ediyoruz"

400 bin taşeron işçisini kadroya alınmasını hatırlatan öğretmenler, "Devletimiz geçtiğimiz yıllarda ilkokul mezunu 400 bin taşeron işçisini kadroya alarak mağdur etmemiştir. Bizleri de mağdur etmesini istemiyoruz. Biz somut adım, acil çözüm, kesin çözüm istiyoruz. Özlük haklarımızı, tam yatan sigortalarımızı ve maaş farkının giderilmesini istiyoruz. 2022 yılı içerisinde 5 yıl çalışarak 540 gün primini doldurmuş eğitim fakültesi mezunu ve formasyon sahibi liyakatli ücretli öğretmenlerin mağdur bırakılmaması kaydıyla 10 bin kadro talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"3’te biri maaşa çalışıyoruz"

Türkiye Ücretli Öğretmenler Platformu üyeleri, kadrolu öğretmenlerle olan ücret farklarını ise şu ifadelerle aktardı:

"Ders saati ücreti ile çalışan aylık eline 2.500 ila 3400 lira arasında para geçen Milli Eğitimin maaşsız öğretmenleriyiz. Bizler devletimizin gizli kahramanı, Milli Eğitimin gönüllü köleleriyiz. Her an her yerde yer ve mevki seçmeden yurdun en ücra köşelerinde öğretmen açığını kapatan kötü gün dostu, aynı görevi yapmasına rağmen kadrolu arkadaşlarının 3’te biri maaşına denk gelen ücretle çalışan fedakar eğitimcileriz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erdoğan

Ben Cumhurbaşkanımız olsam: Ücretli öğretmenlik yapan 4 yıllık formasyonlu ve 540 sgk iş gününü (5yıl) tamamlamış öğretmenlerin TÜMÜNÜ direk kadroya alırdım. Derdim ki; ünüversite sınavında barajın kalktığı gibi sizin de KPSS siz barajsız, mülakatsız direk alıyorum. "Helalleşme yolumuz bu şekilde olsun" der ve stoklanmış binlerce köleyi özgürleştiridim. #erdoğan #cumhurbaşkanı #receptayyiperdoğan 15 bin atama zekayla alay. Mesela edebiyat 40 bin kişi lakin alımı 50 kişiye tekabül ediyor. Burada alay söz konusu. 100 bin atama da yetmiyor. Kökten hepsini alırsa bu sorun anca düzelecek. Haberler, protestolar, cimere yazılanlar, Ankaraya yürüyüşler... Neden artık mazlumları görmemek ve duymamakta ısrar. Çözümler tükendi mi? Paramız bitti de öprermenlerimize bakamayacak kadar aciz miyiz? @erdoğan @cumhurbaşkanı @receptayyip @receptayyiperdoğan

Okur

Bu öğretmen ağlamalarından da sıkıldık yani. İşsiz kalan öğretmen oluyor sonrada atama diyor. Arkadaş devletin de bir kapasitesi var evvelce sayın cumhurbaşkanımız da söylemişdi. Ülkede öğrenciden çok öğretmen mezun oluyor üniversiteler buna dur demeli.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23