• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Twitter, Facebook Instagram paylaşımlarına ceza mı geliyor?

Sosyal medya paylaşımlarının hukuki takibi yapılamaması nedeniyle Twitter, Facebook Instagram’da kişinin özel hayatına yönelik küfürlere hukuk önünde bazen gerekli ceza verilememekte. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak-Esra Albayrak çifti hakkında atılan iğrenç tweetler bardağı taşıran son damla oldu. Peki Twitter, Facebook Instagram paylaşımlarına ceza mı geliyor?

Yeniakit Publisher
2020-07-01 13:16:00 - 2020-07-01 13:17:21
Twitter, Facebook Instagram paylaşımlarına ceza mı geliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Albayrak hakkında atılan iğrenç tweete ateş püskürdü. O paylaşımı yapanları "haysiyetsizler" ve "alçaklar" olarak niteleyen Erdoğan, sosyal medya mecraları için "Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: “Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir. Hukuk devleti ilkesi, demokrasinin vazgeçilmez şartıdır. Asıl bu konuda gerekeni yapmazsak demokrasiye ve hukuka aykırı davranmış oluruz.

'Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir'

İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız.

Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız. Hukuk devleti ilkesi, demokrasinin vazgeçilmez şartıdır. Asıl bu konuda gerekeni yapmazsak demokrasiye ve hukuka aykırı davranmış oluruz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı