• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TV8’de yarışmaya katıldı! Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlik görevine son verdi

Yeniakit Publisher
2023-11-18 11:34:00 -
TV8’de yarışmaya katıldı! Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlik görevine son verdi

TV8'de yayınlanan bir yemek programına katılan bir yarışmacı, eğitim camiasında ve toplumda geniş yankı uyandıran çarpıcı bir itirafta bulundu. Milyonlarca öğretmenin KPSS puanıyla atama beklediği bir dönemde, kendi formasyonu olmadan ücretli öğretmenlik yapmasını açıklayan yarışmacı, tartışmalara neden oldu. Bu şaşırtıcı itiraftan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yarışmacının öğretmenlik görevine son verildi.

TV8'de yayınlanan bir yemek programına katılan bir yarışmacı, eğitim camiasında ve toplumda geniş yankı uyandıran çarpıcı bir itirafta bulundu. Milyonlarca öğretmenin KPSS puanıyla atama beklediği bir dönemde, kendisinin formasyonu olmadan muhasebe bölümü mezunu olmasına rağmen ücretli öğretmenlik yapmasını açıklayan yarışmacı, tartışmalara neden oldu.

Bu şaşırtıcı itiraftan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yarışmacının öğretmenlik görevine son verildiği belirtildi. Eğitim sistemi ve atama süreçleri üzerine odaklanan birçok kişi, bu gelişmeyi yakından takip ediyor.

Ücretli öğretmenlik konusundaki tartışmaların alevlenmesine neden olan bu olay, eğitim camiasında ve genel toplumda yeni bir tartışma başlatmış durumda. İtirafta bulunan yarışmacının yaşadığı bu durum, eğitim sistemindeki sorunlar ve atama süreçlerindeki eksikliklere dair daha geniş çaplı bir değerlendirmeye sebep olabilir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yıldırım

Vay,vay yenimi uyandınız acayip çok böyle eğitimci olmayan formasyonu olmayan torpil ile ücretli öğretmenlik yapan.

namık54

madem kanunsuz, hangi devlet yetkilileri suç işleyip işe almış,,,demek devlette dayın varsa kanunu dinleyen yok,,,devlet içinde kanun üstü küçük devletçikler var ve işlerini yürütüyorlar,,,,yazıklar olsun yapanlarada göz yumanlarada...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23