Türkiye'nin nükleer enerji yolculuğu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nükleer enerjinin önemiyle ilgili önemli bir video yayınladı. Video, Türkiye'nin 1956 yılında Güney Kore ile başladığı, ancak geri kaldığı nükleer enerji yolculuğunu anlatıyor.

08 Nisan 2018 Pazar 14:36

Türkiye'nin nükleer enerjide attığı emin ve büyük adımlar, halen bazı vatandaşlarımızı rahatsız ediyor.

45 SANİYEDE "NEDEN NÜKLEER ENERJİ"

Öve öve bitiremedikleri "gelişmiş" ülkelerin gelişmişliğinin temellerinden olan nükleer enerjiyi görmezden gelenlerin daha iyi anlamaları için, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bir video hazırladı.

Video, atoma hükmedenlerin dünyaya hükmettiği bir dünyada, 62 yıl önce Güney Kore ile birlikte başladığımız "nükleer" yolculukta ne kadar ve neden geride kaldığımız kısaca özetleniyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Nisan 2018 Pazar 14:36

YORUM YAZ

 • Hy-hyHy-hy9 ay önce
  G.Korenin ateist olmasından sanane ABDULLAH her koyun kendi bacağından asılıyor.Çok kendini sorumlu hissedersen git islama davet et....."İlim çinde bile olsa gidip alınız".Sözü daha yol gösterici,geç kaldık.
 • erol erol 9 ay önce
  nuklersantralle onun ne alakasi var dingil
 • Ömer GençÖmer Genç9 ay önce
  Sebeb chp tabiiki.Uçak motor vs ağır sanayii ve yüksek teknoloji önündeki engel chp ile onun kafasındaki vesayet birde bakıp göremeyen bakışlar chp mantıklı hantal bürokratik oligarsi...
 • Aslan TürkAslan Türk9 ay önce
  nükleer güc ve olmak zorundayiz.
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Güney Korede nüfusun yarısı ateist.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019