• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'den Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıyan Honduras'a tepki!

Dışişleri Bakanlığı, Latin Amerika ülkesi Honduras'un Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararına tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2021-06-25 01:10:00 -
Türkiye'den Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıyan Honduras'a tepki!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Honduras’ın Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının talihsiz bir gelişme olduğu belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Honduras’ın, Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Büyükelçiliğin açılışının bugün (24 Haziran) gerçekleştirilmesi talihsiz bir gelişme olmuştur. Bu kararı kınıyoruz.

Honduras bu adımla, Kudüs’ün statüsü konusunda Birleşmiş Milletler kararları dahil uluslararası hukuku ihlal etmiş, iki devletli çözüm vizyonuna ve bölgedeki barış umutlarına zarar vermiştir. Honduras’ı bu hatalı adımdan geri dönmeye davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Honduras büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı

Gazze'yi abluka altına alan ve ambargo uygulayan İsrail'in 'Kudüs'e çökme' politikasına bazı ülkeler de meşruiyete aykırı bir şekilde destek veriyor. ABD, Guatemala ve Kosava'nın ardından Latin Amerika ülkesi Honduras, Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyan 4. ülke oldu.

Uluslararası meşruiyete aykırı karara kamuoyundan tepki yağıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Güney Doğulu

HONDURAS HALKI Devletin tarihsel hata yapıyor ve sizi ırkçı siyonist emperyalistlere satıyor. Baş kaldırın. Kutsal Kudüs asla siyonizme teslim edilemez, oradan cenazelerj çıkacaktır.... Çocuk katili işgalci Irkçı siyonist emperyalist Israil Kudüs'ten defolun. Orası size yar olmaz.... Felaketi başınıza satın alıyorsunuz....
 • Yanıtla

Kafirler toplanın

Siyonitler bir araya gelin..gelinki Allah'ın azabı üzerinize top yekün olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23