• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ve Ukrayna arasında kritik anlaşma: İmzalar atıldı

"Baykar Savunma" ile Ukraynalı "MotorSich" firmaları arasında, TEKNOFEST 2021 sırasında bir iş birliği anlaşması imzalandı.

Yeniakit Publisher
2021-09-25 15:57:00 -
Türkiye ve Ukrayna arasında kritik anlaşma: İmzalar atıldı

İmzalanan iş birliği anlaşmasının ardından Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, "Bugün şirketlerimiz Bayraktar ve Motor Sich için önemli bir an. AKINCI bildiğiniz gibi stratejik seviyeli insansız sistemimizdir, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne tedarik edilmektedir. Bu, en yüksek teknolojik seviyenin bir ürünüdür. Ukrayna ile motorlar konusunda, özellikle "Ivchenko-Progress" ve "Motor Sich" şirketleri ile etkin bir şekilde iş birliği yapıyoruz. Ülkelerimizin birbirine destek olması, kritik öneme sahip" ifadelerine yer verildi.

UKRINFORM’a göre Haluk Bayraktar, Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğinin son yıllarda büyüdüğünü ve ortaklığın "kazan-kazan" ilkesiyle uygulandığını vurguladı.

Halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri ile diğer güvenlik birimlerine teslimatları devam eden AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nda, Ukrayna üretimi Al-450T tipi tuboprop motor kullanılıyor. Geliştirme faaliyetleri devam eden Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS)’nde de Ukrayna üretimi bir motorunun kullanılması olasılığı mevcut.

Ayrıca Ukrayna, bazı Türk üretimi füze platformları için de çeşitli motor projeleri yürütüyor.

SavunmaSanayiST

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Karateci Hüsamettin

Iste simdi papazi bulduk, Putin abi bize kancayi takacak. Reis bosuna gitmiyor Rusya`ya ! bunlar kesin bizden acisini cikartir, Rus bunlar korkulur !
 • Yanıtla

deniz

savunma sanayi silahlarımız gösterilen adar emin olun binlerce projeler çıktığı vakit dünya türkten korkacak görseniz bilseniz sabaha kadar seviçten uyuyamazsınız emin olun reis ile yola devam dünya TÜRKLERİN olacak sizler inanmayın göreceksiniz göreceksiniz göreceksiniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23