• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ve ABD arasında kritik NATO görüşmesi

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılımını görüştü.

Yeniakit Publisher
2022-05-15 22:45:00 -
Türkiye ve ABD arasında kritik NATO görüşmesi

Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenleyen Blinken, Çavuşoğlu ile yaptığı görüşme ya da NATO oturumları hakkında detay vermeyeceğini belirterek, “Konu İsveç ve Finlandiya'ya ve onların NATO'ya muhtemel üyeliklerine gelince, bu bir süreçtir. Ve NATO bir diyalog yeridir, tartışma yeridir. Sahip olabileceğimiz farklılıklar hakkında konuşmak için bir yer. Finlandiya ve NATO için çok güçlü bir destek duydum. Eğer ittifaka katılmayı seçerlerse bu konuda fikir birliğine varacağımızdan çok eminim” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile yaptığı üçlü görüşmede hem de NATO toplantısında İsveç ve Finlandiya’nın terör örgütü PKK/YPG’ye verdiği desteği gündeme getirdiklerini açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur Okudu

Sadece Isvec be Finlandiya degil bu abdyede ayni sarti koymak lazim. Cunku onlari korumaya onlar hevesli. Rusyayi onlar kistirmak istiyor

Ers61

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelikleriyşle ilgili Çavuşoğlu'nun yaptığı açıklamalar, Erdoğan'ın aksine çok yumuşak. Korkarım, Türkiye yine oyuna getirilecek.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23