• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye Berat Albayrak yüzünden mi aşı alamadı? Bakan Koca iftiralara cevap verdi

"Türkiye, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Covax yapılanmasına kaynak ayırmamasından dolayı aşı alamadı" iddialarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamayla çürüttü.

Yeniakit Publisher
2021-01-08 01:37:00 -
Türkiye Berat Albayrak yüzünden mi aşı alamadı? Bakan Koca iftiralara cevap verdi

Söylentileri yalanlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covax oluşumunun aşıya ulaşma imkanı olmayan ülkeler için planlandığının altını çizerek, "Covax oluşumu öncelikle aşıya ulaşım imkanı olmayan ülkeler için planlanmıştır. Hangi aşıyı teslim edeceği ise halen net değildir. Taraf ülkelerin nüfusunun en az yüzde 10'u kadar aşı vermek için planlanmıştır. Programa taraf olan ülkelerin önemli bir bölümü aşıya erken ulaşabilmek için birebir aşı şirketleri ile anlaşmaya çalışmaktadır. Bu programda yer almamamızın eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile hiçbir ilgisi yoktur." ifadelerini kullandı.

COVAX, DSÖ tarafından kurulmuştu

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "2021 yılı sonuna dek 2 milyar doz aşının eşit bir şekilde üretilmesini ve dağıtılmasını sağlamak" amacıyla Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı'nı (Covax) başlatmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hamdi Baba

Eğer bu doğruysa adamsın damat. Milli aşıya evet. Makam ne ki milliden taviz yok.
 • Yanıtla

Fehmi

Ne yazıkki ak parti oluşumuna gelisimine çok büyük zarar verdi ,,hatta Türkiyemizin güzel kıymetli cefakar insanlarinada çok büyük zarar verdi ekonomiyi bitirdi giderken de eksen kaydirtcam demişti bir tek doğrusu o çıktı memleketin ekseni kaydı ,,insanlar bu derece mutsuz umutsuz karanlık kasvet olmamıştı ,,şimdide sağlık bakanımız asi temin edemedi kısıtlama yapamadı önlem almadi sonuç hala hergün çıkıp bugün 200 oldunuz asi gelecekmaske mesafe diyor herkes bunu konuşuyor ne yazıkki ,,meksika bile alman aşısını almis biz hala hayal satıyoruz ,,son hayal asi fabrikası kur caz asi yok fabrikasını kur caz diyo ak parti ,,insanlar hergün oluyor bilim 15 gün tam kapanma diyor ak parti duymuyor ,,sahi 25 bin doz getirildi denen asi kimlere vuruldu ,,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23