• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump’tan dikkat çeken sözler: Anlaşma yapmak istiyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Taliban ile yapılacak olan anlaşmaya ilişkin, "Onların anlaşma yapmak istediğini düşünüyorum, biz de anlaşma yapmak istiyoruz. Sanıyorum bu işe yarayacak. Onlar artık savaşmaktan yoruldular" dedi.

2020-02-23 20:43:00 -
Trump’tan dikkat çeken sözler: Anlaşma yapmak istiyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, hem ABD'nin hem de Taliban'ın anlaşma yapmak istediğine vurgu yaparak anlaşmanın işe yarayacağını söyledi.

ABD Başkanı Trump, Hindistan'a yapacağı ziyaret için Beyaz Saray'dan ayrılırken basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Trump, "19 yıldır Afganistan'dayız. Onların (Taliban) anlaşma yapmak istediğini düşünüyorum, biz de anlaşma yapmak istiyoruz. Sanıyorum bu işe yarayacak. Onlar artık savaşmaktan yoruldular." değerlendirmesinde bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD ile Taliban arasında Afganistan'da 29 Şubat'ta barış anlaşması imzalanmasının beklendiğini belirtmişti.

Afganistan Milli Güvenlik Şurası daumutlu ABD-Taliban barış anlaşması kapsamında Taliban'ın dün gece yarısından itibaren saldırılarını azaltacağını açıklamıştı.

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de ülkesinin, ABD ile Taliban arasındaki anlaşmada önemli bir rol oynadığını ve Afganistan'da "barış için yol haritası" oluşturulmasına yardım ettiğini bildirmişti.

Trump'ın Hindistan ziyareti

Trump, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile iyi anlaştığını ve orada düzenlenecek etkinliğe milyonlarca kişinin katılacağını belirtti.

Hindistan'da iki gün geçirecek Trump'ın dünyaca ünlü Agra şehrindeki Tac Mahal'e ziyarette bulunması ve Hindistan Başbakanı Modi'nin memleketi Ahmedabad'da yaklaşık 100 bin kişiye hitap etmesi bekleniyor.

Trump, ayrıca Ahmedabad'da inşa edilen dünyanın en büyük kriket stadyumunun resmi açılışına da katılacak.

Trump'ın Hindistan ziyaretinde Pakistan'la ilişkiler ve Keşmir konusunun da ele alınacağı belirtiliyor.

Sanders'a tebrik

Trump, dünkü Nevada ön seçimlerini kazanan Demokrat Bernie Sanders'ı tebrik ettiğini söyledi.

Trump, Kongredeki bazı Demokratların Sanders'a ket vurmaya çalıştığını ve "Rusya, Sanders'ı destekliyor" iddiasının Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Demokrat Adam Schiff tarafından ortaya atıldığını savundu.

Trump, "Eğer hile yapmazlarsa Sanders, Demokratların başkan adaylığını kazanabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İt dövücü

Ulan şeytan Taliban sizi hadım etti askerleriniz korkudan türk birliklerinde kalıyor çıkıp gidemediniz Talibana yenildik demesinler diye ama ABD Vietnam gibi çöktü onuda sonra kabul edeceksiniz zor girse bile
 • Yanıtla

Hadra

Kabahat sizde değil ki sizin girmenize müsaade edenlerde biryandan Kıpkızıl Lanetlenmiş Yahudi, Bir yandan Kıpkızıl Komonist Rusya Öbür yandan hemide Dünyanın ve İnsanlığın başına musibet Kıpkızıl dinsiz Çin İslam topraklarını işga edin! hemide Müslümanlar birbirinin kanını haksız yere akıtırken, Birbiri ile uğraşırken, Adam Müslüman (özellikle Doğu ve Güneydoğu Vilayetlerimizde) Kürtçe Konuştu diye hiyanetle suçlanırken,(bölücü örgütlerle hiç alakası olmadığı halde) Öbür tarafta İngilizce, Fransızca Şarkı söyleyenler Alkışlanıp , ödüllendiriliyor Nasıl bir araya geleceğiz? Nasıl Birleneceğiz? Nasıl Tevhidlenceğiz? Siyahi Hz Bilal'i Habeşi nin Edep ve Erkanından faydalanmayacakmıyız? Nasıl Mü'min olacağız kardeşim?, O Abuzer ki Siyahi karşı davranışından Hz Peygamber (SAV) Mescidde uayrmıştı herkesin huzurunda ibret almayacakmıyız?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı