• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Topluma faydalı eserler raflarda

Ubeydullah Bayram Tekin tarafından kaleme alınan, Hz. Muhammed (S.A.V) Zamanında Medya ve Tefsirli Peygamberler Tarihi kitapları okurlar tarafından teveccüh görüyor.

2020-02-23 10:39:00 -
Topluma faydalı eserler raflarda

Topluma faydalı olacak, gençlerin birikimlerini artıracak kitaplardan Hz. Muhammed (S.A.V) Zamanında Medya ve Tefsirli Peygamberler Tarihi okurlardan büyük beğeni topluyor. Ubeydullah Bayram Tekin tarafından kaleme alınan; ilginç konulara ve uyarılara yer verilen bu kitaplar teveccüh görüyor. Hz. Muhammed (S.A.V.) Zamanında Medya’nın konusu şöyle açıklanıyor: “Büyük ideolojiler, müspet veya menfi manada insana göre değişir. Haberlerin çoğunluğu yalana delâleti fazla olduğu için medya kurşun atmayan silah olarak görülür.

Medya genelde bir saltanat olarak değerlendirilir. Bu değerlendirme ışığında şairler ile elçiler saltanatın gözde koruyucusu; şiirler ve hatipler ise sistemin ayakları yahut kollarıdır. Sosyal yaşamda bu unsurlar, güç ve otoriterin ana kaynağı konumundadır. Güçlü gözüken bu sistem, ideoloji sahibi şairler ve sermayesi şiirler olmadan sürdürülemez. Birinin yokluğu diğerlerinin varlığını ortadan kaldırır. Zulmün devamını sağlamak ve insanları hak yoldan çevirmek için bu çark kullanılmıştır.

Hz. Muhammed’in (S.A.V.) parlayan o mükemmel yıldızı ve inkârcıların rezil bir şekilde ölmesi, zulüm saltanatının da sonunun geldiğinin işaretçisi olmuştur.

Hurafe yok

5 senelik bir çalışmanın ürünü olan Tefsirli Peygamberler Tarihi’ne de takdir yağıyor. Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen peygamberlerin hayatlarını en detaylı bir şekilde açıklayan araştırma kitabında hurafe İsrailiyyat bilgilerinden kaçınıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı