• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tiyatrodaki sır! "O kadın neden gizleniyor"

Türkiye bir haftadır terör tiyatrosu tartışmasıyla yatıp kalkıyor. Siyasi sembol olarak seçilen 5 kadının, CHP'deki ulusalcı karşıtı kanattan Barış Yarkadaş ve FETÖ'nün devrimci basın imamı olduğu iddia edilen CHP'li Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'ü arkalarına alarak görüntülendiği fotoğraf adeta zihinlere kazındı. Ancak bazı siyasi ve televizyonların saatlerce ekranlarda kalan fotoğrafta Pervin Buldan'ı gizlemeye çalışmaları dikkatli gözlerden kaçmadı.

2020-01-17 10:53:00 - 2020-01-17 10:58:10
Tiyatrodaki sır! "O kadın neden gizleniyor"

Orhan Aysezen  yeniakit.com.tr

"Terör tiyatrosu"nda gizleme veya algı yönetimi kuşkusu uyandıran çaba ana akım televizyonların haber programlarında günlerdir hissediliyor. Basına ilk düşen fotoğrafta soldan sağa Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Kadir İnanır, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu yeralıyordu. Örneğin CNN Turk'ta gerçekleştirilen bir açık oturumda "Pervin Buldan'sız kadro" neredeyse saatlerce ekranda kaldı.

"Mahşerin dört atlısı mı kırılgan beşli mi?"

Okuma tiyatrosunun dörtlü fotoğrafı Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya'sız haliyle, sadece eşlerin Selahattin Demirtaş'a destek için toplandığı bir yarı-kültürel faaliyet imajını güçlendiriyordu. Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya'lı imaj ise şer ittifakına destek veren milliyetçi İP ve Saadet'in tepkisini çekmeye devam edebilirdi. Kamuoyunda bazı basın organlarında fotoğrafın eksik yansıtılmasının, bazı siyasetçilerin ise "4 kadın" vurgusu yapması anlamlı karşılandı.

Örneğin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, okuma tiyatrosu için “Dört kadının bir araya gelip bir tiyatro izlemesine erkeklerin avazı çıktığı kadar bağırmasını ayıplı buluyoruz...” mesajı atıp Buldan'sız tablodan yana olduğunu göstermişti.

Gazeteci Nedim Şener konuya köşe yazısında dikkat çekerken CHP'li Özgür Özel'in sözlerini alıntıladı ve "Oysa fotoğrafta 5 kadın var. HDP’li Pervin Buldan’ı yok saymak ayıp değil mi? İşte gizlenmek istenen de o" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bekir

O tiyatroya meral hanım ile devrimci damadimizin katılmaması büyük eksiklik
 • Yanıtla

efe

Izmir de dün halk 750 den 900 lira/kuruş a çıktı. Ha keza dolmuş otobüs su zammı kimse görmedi duymadı bilmiyoru.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı