• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

THY Kazakistan seferleri ne zaman başlayacak?

THY Kazakistan uçak seferleri ne zamana kadar iptal edildi? THY Kazakistan uçak seferi ne zaman başlayacak? soruları Kazakistan’da meydana gelen olaylar sonrası Türk Hava Yolları tarafından Kazakistan’a yapılan uçak seferlerine ilişkin yaptığı açıklama sonrası merak edilir oldu. İstanbul - Nur-Sultan uçak seferleri ne zaman başlayacak? İstanbul-Almatı THY uçak seferleri başladı mı, ne zaman başlayacak?

Yeniakit Publisher
2022-01-07 09:44:00 -
THY Kazakistan seferleri ne zaman başlayacak?

Kazakistan, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) fiyatlarına zam yapılmasıyla sokaklara dökülen protestocuların hükümet binalarını basıp ateşe vermesinin ardından son yılların en büyük krizini yaşıyor.

THY Kazakistan seferleri ne zaman başlayacak? Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, 'Ülkede anayasal düzen büyük ölçüde yeniden tesis edildi' dedi. Kazakistan'da bundan sonra neler olacağı kestirilemezken, THY Kazakistan uçak seferleri de merak ediliyor.

THY Kazakistan seferleri ne zaman başlayacak?

Kazakistan'da protesto gösterileri sonrası ülke genelinde çıkan iç karışıklık nedeniyle başta başkent Nur-Sultan'daki Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı olmak üzere Almatı Uluslararası Havalimanı ve Aktav Havalimanı'nda uçuşlar dün akşamdan itibaren yapılamıyor. THY, 9 Ocak'a kadar olan tüm Kazakistan uçuşlarını iptal etti. Ayrıca Kazak hava yolu şirketi Air Astana da seferlerini gerçekleştiremiyor. Türkiye'den ülkelerine dönmek isteyen Kazak yolcular ise İstanbul Havalimanı'nda dünden bu yana seferlerin başlamasını bekliyor. Havalimanında uçuşlarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden Kazak yolcular, bilet satış bankoları önünde görevlilerden bilgi almaya çalıyor. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23