• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tevfik Göksu'nun 'taklidi' İmamoğlu'nu çıldırttı! "Eğer biz deseydik ki..."

Kanal İstanbul projesinin tartışıldığı İBB Meclisi'nde Tevfik Göksu'nun sözlerini kendisinin taklidi olarak değerlendiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adeta küplere bindi.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 13:08:00 -

İBB Meclisi'nin Aralık ayı 1. oturumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında toplandı. Burada bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Kanal İstanbul projesinin gerekli olduğu yorumunda bulundu.

İmamoğlu'nun sarf ettiği "Kanal İstanbul projesi, İstanbul için cinayettir" sözlerini hatırlatan Göksu, "Sayın başkan, CHP'de yeni bir soluk olacağını ifade ederek meydanlara çıkmıştı. Ben de bu açıdan böyle güzel projelere farklı bir perspektif ortaya atabilir diye düşündüm. Kanal İstanbul, büyük hayalleri olan siyasetçilerin gerçekleştireceği projelerdir. Kanal İstanbul'a karşı olmak, İstanbul'un geleceğine ihanettir, İstanbul halkına karşı cinayettir" dedi.

İmamoğlu’nun deprem çalıştayında, Kanal İstanbul’un faydalı olup olmadığını sormak yerine projeyi kötülemesini eleştiren Göksu, “Sayın başkan kendi siyasi duruşunu AK Parti karşıtlığıyla var etmeye çalıştığı için, AK Parti evet diyorsa onun hayır demesi gerekiyor. Eğer biz deseydik ki bugün, Kanal İstanbul'dan vazgeçtik, sayın başkan hayır kanal istanbul yapılmalı diyecekti.”ifadelerini kullandı.

Göksu’nun sözlerini noktalarken sesini yükseltmesi, İmamoğlu tarafından “taklit” olarak yorumlandı.

Köpürdü

Göksu'nun ardından söz alan İBB Başkanı İmamoğlu, Göksu'nun kendisini taklit ettiğini savundu. İmamoğlu, "Sayın Tevfik Göksu'nun en az 2 kez beni taklit ederek konuşmasını kınıyorum. Hiç sempatik değildi. Beni taklit ederek konuştunuz, görüntülerde izleyin. Gereksiz bir tavırdı." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yakıcı

kendini adam sandıda taklit edildiğini söylüyor adam insan olanlar taklit edilir gölgeler değil
 • Yanıtla

Mikail okuroğlu beylikdüzü

Seni taklit etmesine gerekmi var seni yunanlılar taklit etsin yeter .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23