• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terörist Hafter'den Tunus'taki darbeye destek

Libya’daki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter'den Tunus'taki darbeye destek geldi. Darbeci Hafter yaptığı açıklamada, "Tunus, Müslüman Kardeşler’e karşı ayaklanmanın ardından gelişiminin önündeki en büyük engelden kurtuldu" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-07-26 14:30:00 -
Terörist Hafter'den Tunus'taki darbeye destek

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yaptığı açıklamayla meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını duyurdu.

Tunus'ta yaşanan bu darbeye, Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri olan ve BAE destekli Halife Hafter'den destek geldi.

"Tunus en büyük engelden kurtuldu"

Bir açıklama yapan Hafter, "Tunus, Müslüman Kardeşler’e karşı ayaklanmanın ardından gelişiminin önündeki en büyük engelden kurtuldu" ifadelerini kullandı.

Tunus’ta yaşanan darbeden dört gün önce, Birleşik Arap Emirlikleri'nin etkili isimlerinden biri olan Dubai Emniyet Müdür Yardımcısı Dhahi Khalfan'ın, Müslüman Kardeşler’e atıfta bulunarak "İyi haberler, Kardeşliğe yeni bir güçlü darbe geliyor" paylaşımında bulunduğu ortaya çıkmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erdoğan sarıcaoğlu

Nasıl sevinmesin libya hafter dostları tarafından batıdan kuşatılmış olacak doğudan zaten kuşatılmış büyük oyun bozulur inşallah.

once misir, sonra tunus hedefte turkiye dostu libya var

.......
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23