• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş! Hepsini anladık da İlber Ortaylı'nın yasakçılarla ne işi var?

CHP'li Ömer Lütfi Avşar'ın sahibi olduğu AZE Medya A.Ş. çatısı altında, başörtü karşıtı Üstün Dökmen, CHP eski vekili ve hükümete ayar vermeye çalışan "Genç Subaylar tedirgin" manşetinin sahibi Mustafa Balbay'ın bulunduğu bir web sitesi kuruldu. Başörtüsü düşmanı ve darbe sevicilerin yanında Tarihçi Yazar İlber Ortaylı'nın da yer alması şaşırttı.

Yeniakit Publisher
2022-05-25 20:30:00 -
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş! Hepsini anladık da İlber Ortaylı'nın yasakçılarla ne işi var?

CHP'ye yakın isimler tarafından AZE Medya A.Ş. çatısı altında başörtüsü karşıtları, darbe yandaşlarının yönetiminde bulunduğu Gazete Durum isimli bir web sitesi kuruldu. 

Dijital yayın organı Gazete Durum'un Yayın Kurulu Başkanlığı'nı üstlenen Mustafa Balbay, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Balbay, Cumhuriyet'teki köşesinde yazılarını yayımlamaya devam edecek.

Gazete Durum’un Başyazı bölümünde “Değişimin yönü…” başlıklı yazıda, “Bu Yayın Kurulu’nun bir başkana gereksinimi yok. Ancak eşgüdümün sağlanması için böyle bir mekanizma şart. Bu sorumluluğu Mustafa Balbay üstlenecek. Mesleğini hiçbir koşulda bırakmamış, 42 yıllık gazeteci Balbay, Yayın Kurulu Başkanlığı’nı, Ankara’dan yönetilen daha güzel bir Türkiye mücadelesi olarak değerlendiriyor.” denildi.

Hepsini anladık da İlber Ortaylı'nın ne işi var?

T24'e konuşan Balbay, "Şu anda Cumhuriyet'in yazarıyım. Yazılar devam edecek. Vakıf yönetim kurulu üyeliğinden ise ayrıldım. Burada bir yayın kurulu oluşturduk. Mustafa Balbay başkanlığında, Üstün Dökmen, Bülent Çaplı, Nur Batur, Yusuf Kanlı ve İlber Ortaylı. Birinci adım Gazete Durum olmak üzere yeni bir medyanın mümkün olduğunu göstermek istiyoruz." dedi.

Medya Koridoru'nda yer alan bilgilere göre, eski CHP'li Av. Ömer Lütfi Avşar'ın sahibi olduğu AZE Medya A.Ş. çatısı altında bulunan Gazete Durum, dijital olarak yayın yapacak. Dijital gazeteye ek olarak ayrıca aynı ismi taşıyan YouTube kanalı da yakın bir tarihte yayına başlamaya hazırlanıyor.

AZE Medya Çatısı altında aynı zamanda AZE Haber Ajansı, YaDe Yayınları ile kuruluş aşamasında olan AZE Bilgi Vakfı ve AZEV Eğitim Akademisi de bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yozqstlı

Araştırın hiç biride Yeli değil

Vatanperver

Vardir bir menfaati neyi doğru ki fatih sultan mehmet han a laf eden zarin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23