• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Temel Karamollaoğlu'nun Kahta iddiasına AK Parti'den cevap!

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu'nun Kahta Belediyesi'nin AK Parti tarafından idare edilmeye çalışıldığını iddia etmesi sonrası AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanı Sırrı Öztürk'ten cevap geldi.

2020-01-16 17:47:00 -
Temel Karamollaoğlu'nun Kahta iddiasına AK Parti'den cevap!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun, Partisinin grup toplantısında Kahta Belediyesinin kendilerine ait olduğunu ancak AK Parti tarafından idare edilmeye çalıştığını söylemesi ve meclis kararını eleştirmesine AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanı Sırrı Öztürk'ten cevap geldi. Kahta Belediye Meclis kararının herhangi bir icra veya haciz yolunu açmaya yetkili olmadığını belirten Sırrı Öztürk Temel Karamollaoğlu'nu konuyu araştırmaya davet etti

Dün Partisi'nin grup toplantısında Kahta Belediye Meclis kararını ve AK Parti Belediye meclis üyelerini eleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanı Sırrı Öztürk'ten cevap geldi.

Öztürk "Hiçbir hukuki temeli olmayan ve yıllardır alışa gelmiş bir gelenekle alınmış 'Kamu Yararı Kararı'nın yasal bir dayanağı yoktur, yani yok hükmündedir. Ne belediye meclisi bu kararı aldığında belediye mallarına icrayı ve satışı engeller, nede icra ve satış yolunu açar. Biz yok hükmündeki bu kararı kaldırdık. Çünkü belediye meclisinin görev, yetkilerinde böyle bir karar alma yetkisi bulunmamaktadır. Ancak uygulanacak projelerde kamulaştırma şartları oluştuğunda belediye daimi encümen kararı ile bu kararı alır. Veya yine daimi encümen kararı bu kararı kaldırır. Belediye mallarının haciz ve satışına gelince 5993 Sayılı Belediyeler kanunun 15'inci maddesinde bu konuyu fazlasıyla açıklar. Şimdi genel başkana soruyorum: Ne zamandan beri belediye meclis kararları kanunların üzerinde bir etkiye sahip olmuştur? Konuyu hiç araştırmadan, incelemeden yaptığınız açıklamayı şiddetle kınıyoruz. ve sizleri konuyu araştırmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasanali kose

Bu bunsk gene ne diyor temel temdl
 • Yanıtla

Güney Doğulu

Bu Kemal'lar sadece ve sadece Devleti nasıl yıpratırız ve yıkarıza kafa yorarlar. Bunlara oy verene yazıklar olsun. PKK=HDP ile birlik bunlar yahu. Bir de Meral'ın İP'i var. İçişleri bakanlığı döneminde onuda adam sanmıştık. Meğersem ABD'nin bir çanak yalayıcısı da oymuş. Topuna sirke suyu bunların...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23