• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Telegram'da görüntülü görüşme nasıl yapılır?

WhatsApp sözleşmesi ile ilgili yaşanan tartışmaların ardından Telegram gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelim başladı. 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Telegram, masaüstü ve mobil uygulamalarında alfa sürümü görüntülü arama özelliği bulunuyor. Telegram'da görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Yeniakit Publisher
2021-01-11 22:39:00 -
Telegram'da görüntülü görüşme nasıl yapılır?

WhatsApp'ın ardından dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram'ın özellikleri merak ediliyor. Günümüzde sosyal mesafenin hayatımıza girmesiyle en çok ihtiyaç duyulan iletişim biçimlerinden biri görüntülü görüşme, vdeo konferans oldu. Peki, Telegram görüntülü görüşme özelliği var mı? Telegramda görüntülü arama nasıl yapılıyor?

Telegram'ın özellikleri nedir?

Telegram iOS beta sürümüne bakıldığında uygulamanın video görüşme özelliği üzerinde çalıştığı görülüyor. iOS beta sürümünü deneyimleyen kullanıcılar, sesli arama yapabildiği gibi artık görüntülü görüşmeyi de WhatsApp'ta olduğu gibi kolayca yapabiliyor.

Bu özelliği iPhone'larda deneyimlemek için ise önce Ayarlar'a girmeniz ardından da en alt kısımda bulunan Deneysel Özellik anahtarını açıp profil menüsünden Video Araması seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor.

Bu işlemin ardından test aşamasında olan video arama özelliğini Telegram üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik Android cihazlara sunulmayan bu özelliğin test aşamasında olduğunu ve yazılımsal hataların bulunabileceğini de hatırlatalım.

Telegram'da görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Telegram'da görüntülü aramalar şimdilik pek fazla özellik içermiyor ancak geliştiriciler, grup görüşmeleri desteği de dahil olmak üzere zaman içinde özellik setini genişletmeyi planlıyorlar. Kullanıcı, bire bir arama yapabilir, ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilir. Ayrıca görüntülü aramadaki resim içinde resim desteği, siz telefonda başka şeyler yaparken arayanların görünür kalmasını sağlar.

Uygulama, görüntülü arama sırasında her iki kullanıcı için ekranda dört emoji gösteriyor. Her ikisi kullanıcıda da aynı dört emojiye varsa, bu durum görüşmenin üçtan uca şifrelendiği anlamına geliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23