• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tarım ve Orman Bakanlığı sokak hayvanları için harekete geçti

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanların ihmal edilmemesi, aç ve susuz bırakılmaması amacıyla gerekli tüm önemleri alacak.

Yeniakit Publisher
2020-04-05 11:42:00 -
Tarım ve Orman Bakanlığı sokak hayvanları için harekete geçti

Tarım ve Orman Bakanlığıdan yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı büyük bir titizlikle birçok tedbiri hayata geçiren Tarım ve Orman Bakanlığı, sokak hayvanları için de düğmeye bastı.

Bu kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğüne bağlı 15 bölge, 81 il müdürlüğü ve 159 şeflik vasıtasıyla hayvanların herhangi bir sebeple ihmal edilmemesi, aç ve susuz bırakılmaması için bütün önlemler alınacak, gerekli denetimler titiz şekilde sağlanacak.

İllerde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde hayvanların barınmasından beslenmesine her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için DKMP taşra teşkilatı gerekli koordinasyonu ve kontrolü yapacak.

Ayrıca il şube müdürlükleri hayvanlarını besleyemeyen, bakımını yapamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara da talep etmesi halinde gerekli yardımı sağlayacak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatandaş

bizim apartmanda da kedilere zorluk çıkaran insan görünümlüler var,
 • Yanıtla

mustafa

GÜVERCİNLER YOLDA YEM VERSİN DİYE İNSANLARIN ETRAFINA TOPLANIYOR. BELEDİYELER BU HAYVANLARA YEM ATSIN. AYRICA SOKAK KÖPEKLERİ VE KEDİLERİ ESKİSİ GİBİ YEMEK BULAMIYOR. BU HAYVANLARADA MUHAKKAK YEMEK VERİLSİN. GEÇEN GÜN CAMI AÇTIM HAYVAN AÇ KALMIŞ KUCAĞIMA ATLADI. TAVUK SUYUNA BATIRDIĞIM EKMEĞİ GÖZ AÇIP KAPATINCAYA KADAR YEDİ. DIŞARI ÇIKAMADIĞIM İÇİN HAYVANLARA YEM BULAMIYORUM. İNSANLAR BİRAZ DUYARLI OLSUN.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı