Seçim 2019 Sayfası

Suudilere çok kötü haber! ABD artık...

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Yemen'deki  savaşa katılan Suudi Arabistan savaş uçaklarının bazılarının yakıtlarını karşılamayı durdurmayı planladığı ileri sürüldü.

10 Kasım 2018 Cumartesi 07:16
Suudilere çok kötü haber! ABD artık...

Amerikan medyasına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen üst düzey  yetkililere dayandırılan haberlerde, Pentagon'da son karar alma sürecinin devam  ettiği belirtildi.

Son kararın ne zaman alınacağı ve Kongrenin ne zaman  bilgilendirileceğinin henüz belli olmadığı aktarılan haberlerde, ABD'nin Suudi  Arabistan'a yönelik diğer askeri yardımlarının ise süreceği kaydedildi.

"ABD Yemen konusunda meşruiyet arıyor"

Haberlerde, Yemen'de çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden  olan hava saldırılarına karşı uzun süredir ABD'nin kayıtsız kaldığı, bu son  kararın kamuoyunda nasıl bir tepkiyle karşılanacağının ise belirsiz olduğu ifade  edildi.

Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından eleştiri oklarını toplayan ABD'nin  Yemen konusunda meşruiyet arayışında olduğu ve bu adımla "Suudi Arabistan'ın  saldırılarına karşı Yemen'de tedbir aldığını söyleme" imkanı bulacağı da öne  sürüldü.

Yemen'in bombalanmasına katılan Suudi savaş uçaklarının yaklaşık 5'te  4'ünün yakıtlarının Riyad tarafından, sadece kalan kısımın ABD desteğiyle  sağlandığı bilgisi verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 07:16

YORUM YAZ

  • ihsanihsan5 ay önce
    demekki yemeni vuran uçakların yakıtı abd den yani müslüman katili suudla beraber
  • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
    ABD ile dünyayı yöneten suud arabı daha petrolünü işleyip uçak yakıtı yapamayan bir AŞİRETTİR. Bana göre suud aşiretitabiki milleti arabı temsil etmiyor.
  • AbdülkadirAbdülkadir5 ay önce
    Eğer siz buna inanıyorsanız gerçekten dünyadan haberiniz yok.Abd bunu bir planın parçası olarak yapıyor.Burada odak noktası aramco nun yönetiminde söz sahibi olunması. Şu an aramco rotschild ve ingilizlerin eline geçmiş durumda. Veliaht salman iki taraflı oynuyor hem abd ile anlaşıyor hem ingiliz ve rothschils larla.işte abd bunu engellemek için böyle suudileri köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Bu hamle bir planın parçasıdır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019