• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suudi’den Türkiye dönüşü

Türk mallarına boykot kararı alan Suudiler, Biden’ın seçilmesiyle çark etti. Kral Selman’ın Erdoğan’ı aramasından sonra Suudi Dışişleri de “Boykot yok, Türkiye ile iyi ilişkilere sahibiz” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-11-24 11:06:00 -
Suudi’den Türkiye dönüşü

Trump döneminde Türk düşmanlığını artırıp açık cephe alan Suudi Arabistan, Biden’ın ABD başkanlık seçimini kazanması sonrası Ankara’yla bağlarını güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. İzmir depreminden 1 hafta sonra Türkiye’ye yardım gönderme kararı alan Suudi Kralı Selman’ın geçtiğimiz günlerde G-20 zirvesi bahanesile Başkan Erdoğan’ı araması ve ilişkilerin normalleştirmesi çabası genişliyor. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, “Türkiye ile iyi ve mükemmel ilişkilere sahibiz” diyerek iki ülke arasında ilişkilerin iyi olduğunu vurguladı.

Katar'la da anlaşmazlık bitecek

Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde video konferans yöntemiyle düzenlenen G20 Liderler Zirvesi oturumları arasında basına konuşan Al Suud, “Türk ürünlerinin gayriresmi boykot edildiğine ilişkin hiçbir veri yok. Türkiye ile iyi ve mükemmel ilişkilere sahibiz” diyerek iki ülke arasında ilişkilerin iyi olduğunu vurguladı. Suudi Arabistan’ın Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn ile birlikte Katar ile olan anlaşmazlığı sona erdirmenin bir yolunu aramaya devam ettiğini dile getiren Al Suud, ancak meşru güvenlik endişelerini gidermek istediğini sözlerine ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vaayy be

Bunların iyi ve mükemmele bakış ve anlayışları da bir tuhaf ve başka..Heyy!Suudlular, yemezleeerrr...Siz var ya, siz...ALLAH(cc) sizin elinize hiç bir konu ve şekilde hiç kimseyi düşürmesin...Üç gün önce neydiler, şimdi ne diyorlar, hey Ya Rabbim(cc)..
 • Yanıtla

Savaş Aşık

Akıbetlerini kendileri de bilmediği için tilki döndü yine kürkçü dükkanına...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23