• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suudi Arabistan'dan 'Trump'ın sözde barış planı çabalarına destek' açıklaması

Suudi Arabistan, "ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin-İsrail barış planına ilişkin çabalarını takdir ettiğini" açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-01-29 05:58:00 -
Suudi Arabistan'dan 'Trump'ın sözde barış planı çabalarına destek' açıklaması

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan Krallığı'nın, ABD yönetimi tarafından açıklanan planı inceledikten sonra Filistin meselesine ilişkin adil ve kapsayıcı her türlü çabayı destekleyeceği teyit edildi.

Suudi Arabistan'ın kurucusu Kral Abdülaziz Al Suud döneminden bugüne kadar uluslararası platformlarda Filistin davasına sahip çıktığı savunulan açıklamada, Suudi Arabistan'ın ayrıca adil ve kapsamlı barışın stratejik seçenek olduğunu teyit eden 2002 yılındaki Arap Barış Girişimi'ne de öncülük ettiği vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"Suudi Arabistan Krallığı, Filistin ve İsrail arasında kapsamlı barış planı geliştirmek için Başkan Trump yönetiminin sarf ettiği çabaları takdir ediyor. Ayrıca ABD'nin himayesi altında taraflar arasında doğrudan müzakereleri başlatma ve planla ilgili her türlü anlaşmazlığı müzakereyle gidermeye teşvik ediyor. Bu da barış sürecinde, kardeş Filistin halkının meşru haklarını sağlayacak bir anlaşmaya varılması içindir."

Öte yandan, Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alp

Arabistan satın alındı yeni veliaht aracılığıyla. Her türlü kahpeliği bekleyebilirsiniz. Kutsallara ilişilen, zarar veren bir yönetimden kimse hayır beklemesin. İsrailin iti.
 • Yanıtla

Aslında bu

Tüm müslümanların sınanması hakkında oluşan şerdir. Her biri maddiyat para dersine düşmüş okadar mal varlıkları var ama yinede bunlar İsrail ve ABD ye hizmet esip kendi çıkarlarını korumak için Allah’a sunulan değerleri peşkeş çekiyor inkar ediyorlar bundan Tüm müslümanlar sorumludur ister kabullenin ister kabullenmeyin kişisel hırslarınız için dini istismar edenler müslümanların başından eksik olmayacak taki doğruluğu gerçekten inanıp bulana kadar bu insanların yönetimi buyruğu altında kalmaya mahkumsunuz. Onlarda size istediği kötülüğü yapacaklar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23