Suriyeliler akın akın gidiyor

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan ülkelerine geçiş yapmaya başladı. İstanbul Valiliği, geçici koruma kapsamında olmakla birlikte, İstanbul'da kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos'a kadar süre verildiğini açıkladı

22 Temmuz 2019 Pazartesi 18:16
Suriyeliler akın akın gidiyor

Kurban Bayramı'nı Suriye’nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Cerablus ile El Bab bölgelerinde geçirmek isteyen ve online randevu sistemi ile kayıt yaptıran Suriyelilerin gidişleri başladı. Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden geçişlerine izin verilen Suriyeliler, 5 ayrı noktada evrak kontrolüne tabi tutulup, ülkelerine gidiyor.

Günde ortalama 3 bin Suriyelinin ülkelerine geçiş yapması beklenirken, gümrük kapısında ilk gün yoğunluk yaşandığı gözlendi. Suriyelilerin bayram geçişlerine, 9 Ağustos gününe kadar izin verileceği bildirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 18:16

YORUM YAZ

  • Nurettin SoyugaziNurettin Soyugazi26 gün önce
    Devlet bunların cebine tatil yapsın diye bayram harçlığıda veriyor oh ne ala memleket
  • Alparslan aydın üsküdar Alparslan aydın üsküdar 27 gün önce
    Cepleri dolu tatile gidiyorlar 1 gidip 5 geliyorlar muhalefetin17 yilda indiremedi erdoğan tek hamlede indirdilersuriyeliler iktidarın sonu oldu .
  • orhanorhan27 gün önce
    E hani savaş vardı ? Tatile git sonra gel bu demek şimdi ?Bu ülkeye yazıklar olsun en başta iktidarsız iktidara yazıklar olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019