Süleyman Arif Emre Hakk’a yürüdü

Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşlarından eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre, Rahmet-i Rahman’a kavuştu.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:07
Süleyman Arif Emre Hakk’a yürüdü

 Sebahattin Ayan  İstanbul 

Milli Görüş hareketinin kurucularından ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşlarından eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre, Hakk’a yürüdü.

Ebedi yolculuğuna uğurlanacak

Milli Görüş lideri Erbakan Hoca ile birlikte Milli Görüş Hareketi’nin temellerini atan Emre, Türkiye’deki İslami mücadelenin sembol isimlerindendi. Erbakan Hoca liderliğinde kurulan Milli Nizam Partisi’nin programını hazırlayan, bu partinin kapatılmasından sonra Milli Selamet Partisi’ni kurup başkanlığını yürüten Emre, sırasıyla Refah, Fazilet ve Saadet Partisi’nde de önemli görevler icra etti. Beş dönem milletvekilliği de yapan Emre, gençlerin istifadesine sunmak için Otuzbeş Yıl adıyla bir kitap kaleme almıştı. Merhum Süleyman Arif Emre, bugün Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’nde ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ağustos 2019